| osmaea a întrebat:

Buna! Este posibil sa ma pot transfera din clasa a 10 a la un liceu la care toate locurile sunt ocupate in clasa in care vreau sa ma transfer? Daca da, este vreo șansă sa ma primească fara mita?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil transferul in acest caz, fiindca legea spune clar ca trebuie sa existe locuri libere, ca transferul sa poate fii facut.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca ai pe cineva acolo, se poate. Eu unul am fost in aceeasi situatie. Era clasa plina ( 32 de elevi). Eu am avut-o pe maicamea ce lucra acolo si au facut o exceptie pentru mine. Si uite asa eram in clasa 33/32 de elevi big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îi impresionezi prin calificative bune și se îndură de tine, poate poți să intri și fără mită.

| Lrs2015 a răspuns:

Eu cred ca cu relatii se poate. Fara e cam greu si cred ca dai si examen (diferente)