| guritadulce7865 a întrebat:

ieri a fost repartizarea la liceu si nu am reusit sa intru la liceul pe care il vroiam si am intrat la un liceu unde nu vreau! Vreau sa va intreb daca as putea sa ma transfer de la liceul in cre am intrat la cel pe cre il vroiam! daca pot dupa cat timp? in primele doua saptamani din primul semestru? Daca sunt ocupate locurile pot sa ma primeasca si pe mine?

3 răspunsuri:
| Deealovestpu a răspuns:

Buna! sigur ca te poti transfera, chiar dupa primul semestru, dar incearca sa inveti si sa ai note pentru a avea medie pentru liceul pe care ti-l doresti. Daca locurile sunt ocupate se poate face o exceptie doar daca ai note mai bune decat a celui mai slab elev la invatatura din acel liceu.Gandeste-te totusi ca in liceele mai bune sunt si profesori mai duri. MULT SUCCES!

| Deealovestpu a răspuns:

Buna! sigur ca te poti muta, din al 2 lea semestru la liceul pe care-l doresti dar exista conditii.In primul semestru petrecut la liceul la care ai fost repartizat trebuie sa inveti pentru a avea media mai buna decat a celui mai slab elev la invatatura din liceul la care vrei sa te muti. Chiar daca nu mai sunt locuri se pot face uneori exceptii daca elevul in cauza are note stralucitehappy. MULT SUCCES!

| Deealovestpu a răspuns:

Hey imi pare rau ca am dat 2 mesaje asemanatoare, dar cand am dat prima oara mesajul mi-a dat eroare asa ca l-am mai scris inca o datahappyciao si mult succes