| jianu81 a întrebat:

Vreau sa ma transfer la un alt liceu intr-o clasa de 30 de persoane(numarul maxim de persoane intr-o clasa e 30) unde se va transfera o persoana tot pe semestrul 2. E posibil?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depasirea numarului maxim de elevi in clasa se face doar cu aprobarea ISJ, asa ca este posibil daca obtii aprobarea.

| jianu81 explică (pentru Ioandelasal):

Pai clasa n-o sa fie plina pe semestrul 2. E o persoana in aceea clasa care se transfera pe semestrul 2 in alta clasa doar ca ma transfer in acelasi timp ca ea.As putea sa ma transfer?

| Ioandelasal a răspuns (pentru jianu81):

Atunci te poti transfera, bineinteles daca indeplinesti si celelate conditii si transferul iti este aprobat de CA al liceului unde vrei sa te transferi.

| Adry05 a răspuns:

Te baga tot in clasa aia, 30 ala e asa, de forma. Te lasa sa te muti daca indeplinesti conditiile de medie.

| jianu81 explică (pentru Adry05):

Deci,clasa in momentul asta e de 30 de persoane.Pe semestrul 2 vreau sa ma mut(deci inainte de vacanta intersemestriala trebuie sa iau cerea de transfer) doar ca, acea clasa e plina dar o persoana din acea clasa se va muta si ea pe semestrul 2 deci vor fi 29 de locuri dupa ce s-a mutat ea.Pot sa ma mut in acelasi timp cu ea sau trebuie sa astept sa ma transfer la anul?

| Adry05 a răspuns (pentru jianu81):

De obicei te lasa, depinde mult si de clasa, liceu. Incearca si o vezi, mai mult de atat n-am ce sa-ti spun.

| jianu81 explică:

Adica daca ma transfer in acelasi timp cu aceea persoana se pune ca sunt 30 sau 29 in clasa?(acea persoana pleaca din acea clasa unde vreau eu sa ma transfer in alta