| Mick10rf a întrebat:

Este prima dată când folosesc acest site. Este prima dată când simt ca ma confrunt cu o "problema " sa ii spun asa si am nevoie de sfaturi. Am o relatie de un an si 4 luni cu un băiat. La început a fost totul bine si frumos apoi dupa un an ne-am despărțit ca nu ne mai înțelegeam si era putin agresiv. Am Stat doua luni despărțiți apoi ne-am împăcat. Ideea este ca eu aveam impresia ca ma înseala, ca imi ascunde ceva. În seara asta mi-a spus că în perioada în care am fost despărțiți a căutat pe net servicii diverse si a mers si s-a culcat cu o fata. ( nu stiu daca a fost căutată pe net sau vorbea cu cineva. însă el s-a jurat că asta este adevarul. ). Problema cea mai mare este ca eu nu pot accepta ideea chiar dacă nu eram impreuna. Nu pot accepta ideea ca s-a atins de mine după ce a atins o pe ea. Il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste pentru ca a facut multe pentru mine, dar totusi nu stiu ce sa fac.???? e prima dată când nu am idee...voi ce ma sfatuiti? Va multumesc mult pentru răspunsuri.

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Vă las mesaj privat.

| WaterDrop a răspuns:

Aahh "problema", aaaah "ne-am despartit dar ne-am impacat", aaaahhhhhhhh "putin agresiv". Cata drama, cata dramaaaa sad "S`a atins de mine dupa ce a atins`o pe ea..." Banuiesc ca se mai spala si el din cand in cand sau iti plac astia mai murdari? :O

"Il iubesc enorm" - "Dar ne-am despartit o perioada" aaaahhhh cata dramaaaa. Uooff!

Clar nu vrei sa ai o relatie cu el, dar nu te vrea nimeni altcineva si te sperie gandul singuratatii.Sau poate te tine langa el obisnuinta? Mai bine iti vezi de viata langa cineva ce iti pune lumea la picioare si sta pres in fata ta.Nu o spun cu rautate, doar realism.Tu esti o persoana minunata, neinteleasa, pe care viata a tratat`o nedrept si meriti mult mai mult. ( nu sunt sarcastic )

| Mick10rf explică (pentru WaterDrop):

Am fost despărțiți pentru ca relația începuse să meargă destul de prost. Dacă am ales sa ne împăcam dupa doua luni a fost datorita faptului ca el si-a dat seama de greșelile pe care le-a făcut. (Cand spun greșeli nu ma refer la alta fata, ci la agresivitatea lui ). Nu stiu cum ai interpretat tu faza cu : " s-a atins de mine după ce a atins o pe ea ". Nu umblu cu " murdarii " cum ai numit tu mai sus. Ideea este ca noi când ne-am împăcat după 2 luni l-am întrebat dacă în perioada aia s-a atins de alta fata. Bineinteles ca m-a mintit si s-a jurat fals ca NU, apoi aseara dupa insistențele mele timp de o luna mi-a spus adevarul. Mi-a spus că în perioada despărțirii el a apelat la servicii diverse( nu stiu daca este asa sau era o fata cu care el vorbea), iar faza cu iubitul, nu este o dramă. Este primul băiat pe care am ajuns sa il iubesc si sa fac anumite chestii. Iti multumesc pentru raspuns si sa ai o zi frumoasa!