| Blackmetalhead a întrebat:

este vreo sansa ca un elev care da bacalaureatul sa poata ajunga la o facultate cunoscuta dincolo?, adica este valabil examenul? Mai trebuie sa se dea alte evaluari fata de bac? De ce este atat de greu sa ajungi din Romania la o facultate din strainatate renumita (Oxford, Harvard, Yale etc. )? Multumesc

1 răspuns:
| 0ffliner a răspuns:

Parca da, pe langa (zic cum e la profilul meu) mate, limba materna(ex:maghiara, germana, rusa etc.) romana(oral si scris), fizica(sau chimie, info, biologie), mai sunt cateva examene, una de a alege o limba internationala fie engleza sau franceza si una de T.I.C.(competente digitale parca se numeste). Si cam atat din cate stiu eu.