| Chocolate a întrebat:

Care este cea mai buna facultate din lume? Harvard sau Oxford?

13 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Harvard este prima din lume. Acolo e viata grea, un student citeste cateva mii de pagini pe saptamana. In Romania nu exista nicio facultate care sa se afle macar in top 500.

| Adolescentul a răspuns:

Buna, pe noi in 1 rand ar trebui sa ne pese de cele din tara noastra nu cred ca sunt posibilitati pentru oamenii de rand sa faca facultate la Harvard sau Oxford! Sincer nu spun care dintre ele este mai buna pentru ca nu stiu recunosc si sa spun ca or aia or aia este mai buna mi se pare penibil, sa spui ceva si sa nu ai habar de acel raspuns! Bafta!

| Oanny a răspuns:

Mereu am auzit ca oxford

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cele mai puternice facultati din lume, Harward are un fond de 37 de miliarde de dolari, ca si suma de intretinere este mai bogata decat Oxford asta inseamna conditii mai bune in salile de curs, materiale informative si conditii in spatiile de cazare dotari laboratoare etc), Yale este urmatoarea ca si putere financiara si renume, urmeaza Cambridge si Oxford.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sint prestigioase, nu inseamna ca sint si cele mai bune. Cea mai buna, este aia din care iesi doxa si asta depinde de cit esti de hotarit sa inveti si de profesori (iar profesori excelenti sint si in Romania) tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata altfel la CV, acum depinde unde prezinti CV-ul si ce pretenti ai tu ca student sau viitor angajat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca Harvard este ceam mai buna, deoarece are posibilitati financiare mai mari decat celelalte facultati. Sincer, si eu visez de mica sa ajung la Harvard si, pe masura ce inaintez studiile, cred ca este din ce in ce mai posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oxford

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harvard

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harvard are cel mai mare prestigiu, dar nu inseamna ca este cea mai buna.Baiatul meu a fost admis. El a fost nascut in USA. Din Rominia au fost admisi numai 2 baieti, dar sint genii. I-am cunoscut. Este foarte greu sa fii admis.

| stvger a răspuns:

Cambridge e pe locul 1, iar pe 2 harvard, iar oxford pe 5.

| stvger a răspuns:

Cambridge esti pe primul loc urmata de Harvard, iar Oxford este pe 5 copii.

| Necro a răspuns:

Harvard e in toate topurile pe primul loc si e cu adevrata cea mia tare... asta o demonstreaza faptul ca majoritatea absolventilor ajung foarte departe (gen Obama) apoi e Yale si mai apoi Oxford... romanii au o expresie gen: "Te crezi la Oxford?" poate de asta unii o considera ca fiind cea mai tare