| Blackmetalhead a întrebat:

Poate un elev roman sa ajunga la Oxford, Cambridge, Yale, Harvard?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Desigur, dar trebuie sa ajunga la performante extraordinare si sa aiba un examen de limba dat care sa echivaleze o intrare acolo.

| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta, insa trebuie sa indeplineasca conditii foarte stricte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au ajuns destui deja

| corbulalbrosu a răspuns:

Ioana Vasile are 19 ani şi a absolvit Colegiul Naţional Carol I din Craiova cu 10 pe linie. Nici media tuturor celor patru ani de liceu nu este departe: 9, 99. Ioana este olimpică naţională la matematică şi informatică şi a decis de câţiva ani că vrea să studieze la Oxford. Aşa că a parcurs toţi paşii necesari şi a fost admisă după un ultim interviu cu profesorii de acolo.Coleg cu Ioana va fi Gabriel, care a absolvit Colegiul Naţional Andrei Şaguna din Braşov si Ciprian Știrbu din Bacău care au fost admisi si ei la Oxford. La Cambridge studiaza medicina al elev roman. Anul trecut au studiat nu mai putini de 37 de români în cadrul universităţii americane Harvard, una din universităţile care de ani buni ocupă locul I în clasamentele internaţionale. Deci da se poate. Succes!

| Cosmin1983c a răspuns:

Sigur ca da.