| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Buna!
Eu 18 ani, profesorul "x" 30. In orele de sport, intreaba mereu de mine, ramane blocat cand se uita la mine si se inroseste, mai mereu chiulesc de la orele de sport deoarece sunt scutita iar cand trec pe langa teren, si de exemplu tipa la cineva sau fluiera, ramane blocat uitandu-se la mine si zambeste. Intotdeauna vine unde sunt eu, e suparat cand am o stare proasta. Multi colegi m-au intrebat ce se intampla intre noi, iar eu bineinteles ca am ramas pe ganduri vazand cati vad ceea ce vad si eu. E un barbat foarte frumos, nu isi arata varsta, ba chiar arata de vreo 25, desi nu conteaza asta cu adevarat! Intr-un final mi-am dat seama cat de tare imi bate inima atunci cand il vad, cat il caut cu privirea si cat zambesc cand aud de el.

Au trecut cateva luni iar evenimentele de genul sunt deja o obisnuinta pentru mine. Insa am inceput si eu sa fiu mai deschisa.ii zambesc, se inroseste, ma cauta cu privirea mereu. Intre timp mi-a dat cerere pe Instagram iar mereu si mereu imi raspunde la cate un story cu un emoji. Sunt sigura ca face asta ca sa ma bage in seama, insa nu inteleg prea mult cam ce vrea de la mine. Mi a si spus o data ceva de genul " varsta e o problema la tine?" dar cand a vazut ca m-am prins la ce se refera, a schimbat subiectul. Mi-a spus ca il ocolesc peste tot, ca fug de el si ca se vede ca nu imi place sa stau prin preajma lui...desi nu e asa. Insa sunt bulversata si nu vreau sa fac ceva gresit. Se joaca cu mine mai mereu, imi da una calda una rece si nu inteleg ce vrea de la mine, de ce se poarta asa sau daca ma place, desi el spune ca nu intr-un mod ironic si schimba subiectul.Tin sa mentionez ca il plac cu adevarat, eu sunt majora. E profesor de sport, iar pentru mine asta nu e atat de important ca atunci cand ai un profesor de matematica si te indragostesti de el. Mi se pare lazy povestea. Dau funda bineinteles si va multumesc pentru timpul acordat! Oare il impiedica varsta sau gura lumii? kiss

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Termina liceul apoi puteti face sex, asa i distrugi omului cariera de profesor

| RAY a răspuns:

GeorgianaDiaconu a evaluat răspunsul tău Termina liceul apoi puteti face sex... ca fiind nefolositor. aaaaaaaa vrei de acum laughing

| GeorgianaDiaconu explică (pentru RAY):

Esti...penibil.

| RAY a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Stiu de asta ne placem asa mult

| Plato a răspuns:

Pe langa faptul ca e de prost gust, mizerabil, imoral etc., mai e si interzis. Isi ia adio de la învățământ daca are vreo legatura amoroasa cu o eleva de-a lui.
Multi ai, Doamne...

| GeorgianaDiaconu explică (pentru Plato):

Inteleg..Iti multumesc pentru raspuns. Tin sa te contrazic, fie ca ai dreptate sau nu..la partea cu imporal si de prost gust. Mi se pare o poveste de adolescenta, o poveste frumoasa si "la locul ei" fata de multe alte povesti de genul! O zi buna :*

| Plato a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Mai fetito, lucruri de genul asta ai vrea tu sa le povestești copiilor/nepotilor? Asta ti se pare tie o "poveste frumoasa"? Cu un pedofil?
Inteleg ca esti inca naivă, din cauza varstei, dar chiar asa? Ce spui tu reprezinta o viata depravata, nicidecum una la locul ei.
De ce sa nu iti vezi tu de cineva de varsta ta? Macar din aceeasi generatie. Of, of, of...

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Fata e in călduri, suna la pompieri ca treaba e serioasa

| Lioana a răspuns:

El ca profesor nu are voie sa aiba relatie cu o eleva. De aceea nu va recunoaste ca simte ceva pentru tine. Daca vrei sa incerci sa te apropii de el fa-o dupa ce nu vei mai fi eleva in acel liceu.

| ywar a răspuns:

Hai sa-ti dau eu o veste super. Profesorul asta te vede ca o bucata de carne. Pun pariu ca nu ar ezita sa te puna pe o masa capra si sa ti-o dea salbatic in gaurica si apoi sa se duca linistit acasa si sa se faca acasa ca totul e foarte bine.
Si iti mai dau o veste buna: Tu nu o sa arati traznet tot timpul, asa cum tu sugerezi ca se intampla acum.
Ce sa zic, minte de fetita!

| ywar a răspuns:

Cum naiba raspunsul meu este si folositor si eronat?

| GeorgianaDiaconu explică (pentru ywar):

Da, este folositor. Ma ajuta parerile diferite. Nu prea am cu cine vorbi iar cand aud diverse opinii ma ajuta, chiar daca a fost un raspuns mai rautacios! Iti multumesc kiss

| GirlOnline81 a răspuns:

Poate ca suna cliseic, dar asta e adevarul: o relatie intre elev si profesor este interzisa. Pe de alta parte, te inteleg complet. Ne indragostim fara sa vrem de oameni pe care nu ii putem avea, din cauza ca, sigur, nu putem controla inima.
Totusi, mintea nu are inima. Ti-a fost data sa gandesti si atat.

| AnjaAHUI a răspuns:

Hei! Dacă ție îți place de el și lui de tine, deși diferența de vârstă este cam mare, nu ar trebui să fie o problemă. Așa cum ai spus și tu, ești majoră. Deci nu cred că acest lucru ar trebui să vă împiedice. Ceea ce este însă un pic mai aiurea, este faptul că el îți este profesor. Chiar dacă nu este decât profesorul de sport, pentru oamenii din jurul vostru, nu o să conteze. Dacă îi devii iubită, lumea va vedea fiecare succes al tău în cadrul școlii ca pe ceva datorat lui. Acum poate sunt drăguți cu tine cu toții, dar în general lumea este rea și invidioasă. Eu cred că statutul de profesor îl ține pe el la distanță. Cum de tine or să se ia colegii tăi, de el or să se ia profesorii din cancelarie. O să fie subiect de bârfă că umblă cu o elevă. Dacă ar fi să începeți o relație, sugestia mea este să rămână ceva secret, doar între voi. După ce termini liceul nu va mai fi o problemă acest lucru și vă veți putea oficializa relația. De asemenea ai grijă ca sentimentele lui să fie autentice. De ce se joacă cu tine? De ce îți dă una caldă și una rece? Tu te joci cu el? I-ai dat vreodată de înțeles că vrei ceva serios? Și dacă da, cum a reacționat el?

| GeorgianaDiaconu explică (pentru AnjaAHUI):

Am incercat sa fiu si mai apropiata de el dar si mai rece. Orice i-as spune, el tot ma cauta si gaseste un raspuns in tot. Iti multumesc foarte mult pentru timpul acordat si pentru faptul ca nu ai jignit.....ca restul!