| fetitsa de chiocolata... a întrebat:

eu am parul ondulat...ccredeti ca samponul de la Nivea Straight and easy mi l`ar mai indrepta? >fundabig grin

4 răspunsuri:
| AlexiaD a răspuns:

Buna!happy
Sincer,nu cred.Si eu am parul ondulat si am incercat balsamul Nivea Straight and Easy, si nu a dat nici un rezultat.
Dar oricum, stii vorba aia:Incercarea moarte n-are.
Insa cea mai buna metoda de intins parul este tot placa.

| TuCaffe a răspuns:

Nu stiu sigur, insa uite ce iti pot recomanda (sunt si eu in situatia asta, si acum il am drept :x )

1. Dupa ce te speli pe cap, imediat te piepteni cu un pieptam cu dinti usor departati
Ceva de genul asta
http://www.google.ro/......tp?/imgres

2. Poti sa ti-l intinzi cu placa, insa ca sa nu ti-l arzi este bine sa te speli cu un balsam bun inainte, pentru a impiedica firul de par sa se arda

3. Poti sa ceri un tratament mai special la salon (insa sunt foaaarte scumpe :( :(( ) deci, cred ca varianta asta nu prea iti ie de folos :))

4. Poti sa il usuci pe par cu feonul indreptat uite asa :

http://www.google.ro/......tp?/imgres
Adica sa il ti cu gurita aia de unde scoate aer cald in spre jos atunci cand te usuci cu el (ajuta sa se inchida solzii firului de par)

Cam atatea stiu si eu :) Sper sa iti fie de folos :D

Puuup :*