| XxSmiLexX a întrebat:

Eu sunt o fata din Romania dar m-am mutat in ANglia acum 5 luni. Problema e ca mie imi place de un baiat de la mine din clasa. El este popular iar eu sunt foarte timida si inca nu vorbesc foarte bine engleza. Ce ar trebui sa fac? si am 14 ani

2 răspunsuri:
| PkAdi a răspuns:

Ar trebuii sa il impresionezi prin a nu-l baga in seama... daca toate fetele ii sunt la picioare arata-i ca tu nu esti asa, si el va vrea pe cea mai deosebita (tu) incearca sa nu ii areti ca il placi, si urmareste daca el te place, si fi atenta tu nu vezi cand o persoana se 'da' la tine, daca el se aseaza langa tine tu ai sa crezi ca e pura coincidenta da nu e asa urmareste-l daca da ceva semnelaughing si sa stii ca ai noroc deoarece esti nou venita si el o sa vrea sa te ''incerce'' nu (te gandii la prostii)laughing dar daca e snob de ala fitos, lasa-l in pace iti gasesti tu pe-acolo vreun englezoi mai bunlaughing sper ca te-am ajutat bye wave

| ralucar226 a răspuns:

Sa vorbesti asa cum poti cu el si sa-i spui ca iti place de el...sau sa te faci prietena cu el(amici)si poate de acolo ajugieti sa fiti ceva mai mult