| anonim_4396 a întrebat:

Exista o colega de clasa care imi provoaca mereu nervi: imi fura mereu toti iubitii, primeste mereu note mai bune ca mine, desi e mult mai proasta(ca avantaj avind foarte multe rude ca profesori) si este foarte josuta, cam grasa si nu stiu de ce baietii o prefera pe ea, sa nu mai vorbesc ca este o fatarnica si se da buna dar e opusul, foarte multe fete au ciuda pe ea dar nimeni nu indrazneste so depaseasca.Vre-o metoda ca s-o inlatur sau s-o fac praf?

Răspuns Câştigător
| MymyMihaela a răspuns:

Da, devii mai buna ca ea la ceva. Ceva care sa ramana dar al tau! Am si eu o colega asa, mereu ia note mai bune decat mine. Eu le aveam foarte bine cu alergatul, mult mai bine decat ea, m-a luat si la asta. M-am apucat de fotbal, s-a bagat si peste asta, m-a intrecut. Mi-a luat si prietenul. Era cea mai buna prietena a mea pe atunci, acum ne-am certat, poveste lunga. Fa ceva care sa fie doar al tau, ceva original!

| Tinușca a răspuns (pentru MymyMihaela):

Vreo sugestie la ce-as putea so intrec?

| MymyMihaela a răspuns (pentru Tinușca):

Nu stiu, un sport, ceva...

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Cum adică să-ți fure iubiții? Dacă îi fură atunci însemnă că acei băieți nu dau 2 bani pe tine.

Te rog să mă ierți pentru că-ți prezint realitatea.

Ești doar geloasă pe ea pentru că se descurcă mai bine.