| IrinaMagda a întrebat:

Bună! Fac meditații la matematică, fiind in clasa a 8a dar nu stiu exact dacă modul cum face acest profesor pregătire e tocmai bun pentru mine deoarece am ceva goluri de la clasa. Fac modele de teste, dar multe din exerciții nu imi ies, profesorul îmi arată cum se fac si trece peste. Dacă vreți sa mă mă ajutați si sa îmi spuneți voi ce faceți la pregătire la matematică?

3 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, din moment ce părinții tăi dau bani acestui meditator și tu susții ca nu te ajuta în mod deosebit, renunță și cauta un alt loc la un alt meditator.
Un meditator are rolul de a explica copilului pe înțelesul său, nu doar sa facă niște exerciții care te lasă și mai în ceata și să dai banii aiurea.
Trist ca nici în scoli nu găsești profesori care sa explice ( nu toți, mai sunt și excepții), astfel încât sa nu mai ai nevoie de meditator ci doar de puțin exercițiu acasă, bafta!

| Cristina12387 a răspuns:

Ai putea sa ii ceri profesorului sa lucrati impreuna mai multe exercitii asemenatoare pana inveti cum se face un anumit tip de exercitii, si, dupa aceea, sa treceti mai departe la urmatorul tip de exercitii si tot asa. Poti face din cand in cand si cate un model de test intreg, dar nu trebuie sa faci mereu doar asta.

| lolitsme a răspuns:

Incearca sa lucrezi testele de antrenament din 2020, m au ajutat mult anul trecut la examen si am luat 9.85