| Vasilica_Ionăşcuț_1999 a întrebat:

Buna fetelor, am o problema cu parul imediat dupa ce ii fac baie, nu apuc sa il usuc bine ca se incalceste groaznic de rau la spate. Ce sa fac in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| tudorlaura a răspuns:

Buna, poti incerca sa il pieptani inainte sa il speli ca sa fie descurcat, sa te asiguri ca e clatit foarte bine si sa iti iei un balsam de par de preferat de la plafar eu dinacelea folosesc sau unul din comert, cele de la garnier gama noua sunt foarte bune si iti poti lua un set format din sampon balsam si masca care sa il inmoaie si hidrateze sa il poti pieptana usor dupa baie si sa nu se mai incurce.

3 răspunsuri:
| Vasilica_Ionăşcuț_1999 explică:

Fetelor, înainte foloseam un fel de crema pentru el era foarte buna îl făcea moale. Va mulțumesc mult pentru răspunsuri

| InimioaraTePupă a răspuns:

Buna!
Si eu aveam probleme dar acum ma dau cu balsam.
Eu asa ma spal : -de 2 ori cu sampon
-1 data cu balsam
-las parul sa se usuce natural si fara uscator
-ma mai pieptan fix cand ies de la baie : ma schimb cu haine curate si ma pieptan.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| UnicornLove0998 a răspuns:

Doamne, te inteleg perfect! Mi se intampla la fel. Am incercat sa ma dau cu ulei dupa baie, sa folosesc balsam, dar pur si simplu mi se incalceste. Oricum, mama mi-a zis sa ma pieptan in tip ce ma usuc pe par - facea o gluma proasta- si eu am ascultat-o. Nu s-a mai incalcit imediat, dar dimineata... Ma rog, din cate stiu, exista niste spray-uri pentru descalcirea parului. Nu le-am incercat, dar cine stie?