| lauricaaa246 a întrebat:

Buna happy Imi dati va rog niste sfaturi in legatura cu timpul liber? De exemplu ce sa fac cand ma plictisesc sau unde sa merg cu prietenii? Dati-mi cat mai multe idei! Multumesc! :* Funditaa big grin

Răspuns Câştigător
| Maria2903 a răspuns:

Heey! :* Ți-aș recomanda să faci tot ce-ți trece prin cap. Vine vara! Ieeei! Bătaie cu apă, întreceri, seriale, filme horror, petreceri în pijamale, drumeții, cărți, poți să faci un 'film'. (adică eu când eram mai micută 14-15 ani, împreună cu prietenele mele am facut un film. laughing Nu a ieșit foarte bine, dar ne-am distrat), plimbări, plimbări prin pădure, faceți coregrafii, creați cântece, învățați să cantata la un instrument, machiaza-te, probeaza-ti toate hainele impreuna cu prietenele (Cand faceam eu asta, era super funny, acum depinde si de ce prieteni ai), fa-ti prieteni noi, faceti poze, in fiecare zi, si salveaza-le undeva, iar la sfarsitul verii uita-te la ele. Adica fa poze in momentele in care faci ceva interesant, si la sfarsitul vacantei uita-te impreuna cu prietenii la ele. Veti rade mult, si va veti da seama ca ai ati avut o vara excellenta. Gateste, participa la concursuri, viziteaza rude, redecoreaza-ti camera, petrece-ti timpul si cu familia, fa cat mai multe chestii nebune. Mie sincer, imi pare rau ca mi-a trecut copilaria, si am irosit-o.sigh

| lauricaaa246 explică (pentru Maria2903):

Mersi mult! happy Chiar m-ai ajutat! :*

5 răspunsuri:
| DaNuTzZzAaa a răspuns:

Buna. Acum ca vine vacanta eu am o gramada de idei. Gaseste-ti un serial pe placul tau, cauta carti bune pentru varsta ta, pune-ti in aplicatie hobby-urile ( poate iti place sa dansezi, sa canti, sa desenezi). Incerca sa faci prajituri ( e amuzanta partea cu mancatul lorwinking. Cu prietenii tai poti iesi oriunde iti place: in parc sa faceti putina miscare sau la o plimbare prin oras, sa mancati ceva. Poti merge cu prietenele la mall. Poti face multe lucruri. Distractie placutahappy

| Bia001 a răspuns:

Poti sa faci orice. orice nebunie. puteti sa mergeti la padure si sa faceti ca toate dihaniile, sa mergeti la un muzeu de ceramica si sa va prostiti dar nu intr-un mod distructiv, sa faceti poze cu personajele cat mai amuzante. poti sa faci extrem de multe lucruri. funda?

| iInfinityDarkness a răspuns:

Ai putea merge la un suc, la un parc de distractii, ai putea vizita un muzeu cu opere de arta interesante, sau un muzeu antipa human body =]

| bonniem98 a răspuns:

Uita-te la filme, joaca jocuri, fa-ti timp si iesi din oras si fa o mica calatorie prin tara daca iti permiti