| imjustagirl000 a întrebat:

Imi doresc foarte tare un telefon nou de ziua mea, ziua mea fiind inainte de teze si testele nationale etc, dar parintii mei au spus ca o sa vada daca iau note mari in teze, iar apoi mai discutam. Eu chiar nu ma prea descurc la matematica si e foarte probabil sa iau o nota mica, adica 7 sau 8. Dar nici la fizica nu ma prea descurc foarte bine. Vreau telefonul acela foarte foarte tare, dar nu stiu cum sa ii conving sa mi-l ia. Nu inteleg de ce parintii mei sunt asa duri, tinand cont ca am avut medii de 9, 80 si 10 la scoala. Unii copii au si note de 2 sau 3, dar parintilor le cumpara cele mai performante telefoane, pe care mai tarziu, copiii vor ajunge sa le sparga sau sa le piarda. Si am uitat sa mentionez, parintii mei ii mai spun si ca deja mi-au pus aparat dentar si nu ar mai trebui sa irosesc banii, dar mi am pus aparatul acum un an si eu chiar imi doresc telefonul acela. Va rog din suflet sa ma ajutati

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt duri deoarece ti-o meriti. Asta e o lectie foarte buna. Cerele meditatii si culegeri pe care sa le rezolvi si ti-l vor da/vei lua garantat note mari. Acei copii cu note de 2 si de 3 sunt niste esecuri la fel ca parintii lor care fura.

| imjustagirl000 explică (pentru anonim_4396):

Deja fac mediatatii la matematica. Dar problema este ca a aflat profesorul meu de clasa ca fac meditatii la altcineva si din acest imi da note mici. Nu am ce sa fac in legatura cu asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru imjustagirl000):

Spune si parintilor tai. Acel prof poate fi dat afara din invatatura.