| Micutsatha a întrebat:

Imi place de un baiat e cu 2 ani mai mare,vorbim mereu si inainte nu imi placea de loc de el,dar cand am inceput sa vorbim nu stiu a inceput asa sa imi placa pe zi ce trece, e cu adevarat frumos si cu mine se poarta si imi vorbeste frumos, doar ca el o place pe verisoara mea desi cu mine vorbeste mai mult decat cu ea.El e singurul care stie ca il plac.El ma considera BFF si mi-a spus ca tine la mine mult, el cu verisoara mea nu sunt impreuna dar ma doare cand ii vad unu langa altu sau ca vorbesc.Azi cand am stat la poarta ei erau unu langa altu si eu langa alt baiat ma uitam la ei si vruiam sa fac pe indifereneta dar nu imi iesea,imi place mult si e ceva gen : "Nu poti fi doar prieteni cu persoana la care ti".Mi-a spus ca sunt o fata draguta si ca ii pare rau daca ma raneste si apoi a zis multumesc ca ma intelegi,incerc sa il inteleg dar pe mine nimeni,plang si varamea si-a dat seama dar eu mereu incerc sa o mint, defapt sa mint pe toti cei care spun ca imi place de el si mereu spun"Nu nu ma intereseaza, nu imi place deloc" dar cu toate astea pana si la 4 dimineata ii raspund la telefon chiar daca sunt obosita.Nu stiu ce sa fac, spune-ti voi ce sa fac?
Cand ma intreba de ce plecai in curte i-am spus ca nu aveam ce face la poarta si dupa el ma intrebat ce face varamea si i-am spus "Ah ok tu vorbesti cu mine sa afli ce face varamea " si el a zis "Doamne ce ai de te superi si vorbesti asa cu mine" nu stiu cum sa ii vorbesc cand el nu ma intelege si daca ar fi cu varamea nu cred ca voi mai putea sa ies cu ei, m-as simti ca naiba.
Ce sa fac?
Multumesc!
Fundaa

7 răspunsuri:
| AH5 a răspuns:

happy buna, e foarte interesant ce ai spus.
Nu vreau sa te intristez mai mult dar el da dvoada de indeferenta fata de ceea ce simti tu, el stie ce simti dar nu prea cred ca el te place, nu acum cat timp ii place o alta persoana.Nu il baga un timp in seama sa vada cum e cand nu vorbeste cu tine si sa vada cum e fara tine, poate nu isi da seama pe care o place.varsta nu e o problema iti spun eu din propriile experiente, prietenul meu e mai mare cu 10 ani ca mine si ne intelegem perfect.Gandeste-te mai bine ce iti place la acel baiat poate e ceva de moment pentru tine.

| Micutsatha explică (pentru AH5):

Da dar imi e greu cand ma suna sa nu ii raspund cand ma suna, dar el mai mult vorbeste cu mine decat cu ea.

| AH5 a răspuns (pentru Micutsatha):

Se simte mai bine in preajma ta si vorbeste mai mult cu tine pentru ca tu il intelegi si il asculti dar asta nu inseamna ca te-ar place

| Micutsatha explică (pentru AH5):

Stiam asta, oricum nu stiu ies mereu cu el, un prieten de-al lui si nu stiu cum sa fac sa il uit.

| DavidoW a răspuns:

Iesi cu alti baieti, nu simte nimic pentru tine o sa suferi aiurea. incepe sa cunosti baieti noi chiar daca nu dai 2 bani pe ei. te ajuta sa nu suferi 2 ani

| Adnana24 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat dar e cu 3 ani mai mare si e un pic diferit.Lui i-a placut de mine si ne intelegem dar eu inca il plac si nu mai stie nimeni decat bff si el a fost cu o fata cu care eram prietena dar eu m-am certat cu fata aia si incA imi mai placea de el.Incearca sa intelegi ca nu ii e nici lui usor pentru ca nu poate sa nu o mai placa pe fata aia cum si tie nu poate sa nu iti placa de el, si gandeste-te ca poate ar fi mai bine sa ii spui cuiva de exemplu celei mai bune prietene de chestia asta si ea te va ajuta macar moral, Si baiatului spune-i sa se puna in locul tau si sa vada ce simti si sa incerce sa nu te raneasca chiar daca nu vrea sa o faca atunci cand o face... E o perioada sensibila si am simtit si eu ce simti tu acum... Ai facebook? Am putea sa vb acolo.Te pup