| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat, este ma mare decat mine cu 1 an si mi se pare ca chiar nu ma observa, adica uneori se uita insistent la mine, dar alteori parca nici nu exist. Nu stiu cum as putea sa-l fac sa ma placa...Niste sfaturi? Fara jigniri va rog

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vad, tu ai doar 14 ani si probabil esti inca la scoala generala, iar baiatul are 15 ani si este la liceu, caz in care, este evident ca el este interesat de fete de liceu, nu de fetite de scoala generala.
Ai rabdare! Daca baiatul ala te place, va veni el sa-ti spuna, ca de facut pe cineva sa te placai, este imposibil!

| Alexandru64754 a răspuns:

Doar fi tu însuți și vorbește cu el încerca să te imprietenesti și după câteva zile intrebal de preferat fata-n fata daca vrea să ieșiți la un suc său la o cafea