| Piticuuu a întrebat:

Oare ma place?
Stiu ca toata lumea a pus intrebarea asta, nu o puneam daca nu aveam un motiv mai special pentru care sa intreb si eu.
Deci aproape acelasi caz...coleg de clasa, nu stiu daca ma place.
Faza e ca el este un baiat foarte ciudat, are o perspectiva foarte ciudata despre viata, e ciudat! oricum comportamentul lui :vrea sa faca pe inabordabilul, se prosteste mereu, vrea sa para amuzant,, uneori este dar alteori este foarte enervant, se crede oarecum superior si tot asa. nu e genu de baiat care sa se dea la o fata ca ceilalti gen"cf iubire" sau sa ma curteze. Uneori e foarte rece cu mine si ingamfat, alteori amuzant si de treaba si mai mereu il surprind ca se tot uita la mine.cateodata chiar nu intoarce privirea, observa ca ma uit la el si tot se uita, uneori "facem schimb de zambete" ma cauta cu privirea... e atent la ce vorbesc, se baga in vorba cu mine, in ultimele zile se uita foarte insistent si se observa, adica si colegele imi spun...Nu ma intereseaza el ca baiat, nu mi se pare nici dragut imi place ca el canta la chitaralaughingoricum asta e altceva dar pur si simplu faza asta ma induce rau in eroare si sunt confuza si nu ma pot concentra. Inainte nu-l suportamm acum nu stiu parca de cand am impresia ca ma place, sunt mai atenta la el straight faceadica totusi nu stiu ce sa cred

Răspuns Câştigător
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Nu stiu cu siguranta daca te iubeste, dar tine putin la tine. eu zic sa incerci sa vorbesti mai mult cu el si sa stai mai mult prin preajma lui. poate asa iti vei da seama singura ce simtiti unul pentru celalalt.winking happy

9 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Eu zic că te cam place tongue mai vorbeşte cu el şi vezi ce şi cum face tongue

T.

| CrazyTeenager a răspuns:

Se simte atras de tine, daca spui ca este tot timpul atent la persoana ta, si incearca sa vorbeasca cu tine si chiar prietenele tale au observat mai multa atentie de la el fata de tine, daca il simpatizezi si tu si doresti sa fii cu el, atunci ai putea pur si simplu sa petreci mai mult timp cu el, daca e genul de baiat pe care l-ai descris, nu v-a astepta sa faci tu primul pas, ti-o va lua el inainte, iti va spune cumva dar nu direct, iti va da de inteles, cum face si acum prin aceste gesturi pentru a capta atentia ta.

| МŶĶÁŶ a răspuns:

Bine.
Acesta va fi un raspuns lung.
Incep:
Bine. eu sunt baiat si inteleg mai bine
asa ca sa ne gandim logic.
El te baga in seama da?
Inseamna ca poate s-a despartit de altcineva si vrea sa se razbune.
N-ai de unde sa stii. Dar e posibil sa te placa.
Dar vad ca daca doar iti place sa stai cu el si vb cu el asta nu inseamna ca iti place de el.
Cel mai bine zic sa vorbitzi si voi pe mess sau ce aveti ( skype, digsby si din astea...)
Asa veti face rost de o prietenie frumoasa si nu o sa mai fie atat de enervant (daca el te place). Oricum cel mai bine e sa ii ai pe toti prieteni si sa eviti dusmaniile.
Cred ca am schimbat subiectul...
Ma gandesc ca mai bine il lasi in pace si faci pe inabordabila daca continua sa fie enervant si sa se creada superior...
Si cam asta e tot...
Ma doare mana la cat am scris.
Desi nu pare mult...
Sper ca te-am ajutat!
happy

| Piticuuu explică:

Eu nu simt nimic pentru el...adk inainte nu-l suportam, acum il cred oarecum de treaba dar nimic mai mult! pur si simplu sunt confuza in legatura cu reactiile lui...reactiile unui baiat care ma place le stiu, dar la el e altfelthinking oricum daca as sti ca ma place nu stiu cum l-as vedea apoithinking

| Piticuuu explică:

Acum a mai avansat si am ajuns sa cred ca ma place.Pe langa ce facea de obicei acum imi ia apararea vine pe langa mine,vorbeste cu mine mai des, ma intreaba la anumite teme, cum am facut nu stiu undehee hee dar totusi mi se pare ciudat.

| Piticuuu explică:

De fapt eu cred ca nu vreau sa realizez ca ma placelaughing am pus-o pe cea mai buna prietena sa vada cum se comporta cu minelaughing)sa vad ce zice si ea...ea zice ca ma place

| dididiana a răspuns:

Da eu cred ca te place si daca vrei sa aflii pune pe cineva sa intrebe asta merge mereu

| nikol_8225 a răspuns:

Pai poartete normal si urmarestei gesturile:d Bafta!:X:X:X

| Adelia95 a răspuns:

E exact acelasi caz ca al meulaughingnu stiu ce pot spune dar faza e ca te place si e nehotarat, deci ori astepti pana se hotaraste ori faci primul pas avand in vedere ca se comporta asa cu tine nu o sa te refuze, incearca sa te apropii din ce in ce mai mult de el si daca vz ca nu reactioneaza nici cum fai tu primul pas... Sper ca ti'am fost de ajutor... Fundita? Pa:*