| alinutza_1073 a întrebat:

imi ziceti si mie va rog cate seriale din twilight sunt si cate ati vazut? si care sunt alea ca eu am vazut doar Amurg, Luna Noua, Eclipse... sunt mai multe? si nu le-am vazut eu?

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Buna! Sunt 4 filme: Amurg, Luna noua, Eclipsa si urmeaza Zori de zi
Ultimul-Zori de zi va aparea in noiembrie 2011 si octombrie 2012.
-Daca citesti cartea vei vedea ca Bella devine vampir, o naste pe Renesmee fiind om si ca s-o salveze Edward o transforma.
Renesmee este un copil jumatate om jumatate vampir si va deveni pereche lui Jacob pentru ca ei se iubesc inca de cand ea era bebelus.Renesmee creste extraordinar de repede si are abilitatea de a te face sa vezi ce doreste ea numai atingandu-te,este opusul lui Edward! Bella,devenita vampir este un scut! Foarte rar se gasesc asemenea vampiri,clanul Volturii o are pe Renata,body-guard-ul lui Aro! Pe parcurs se iveste un conflict intre Volturi si Culleni pentru ca Irina -fata din clanul Denali o vede pe Renesmee vanand si crede ca este un copil nemuritor,ea se duce la Volturi si ei vin sa o distruga pe copila! Alice vede asta si spune familiei sa caute martori pentru a ii spune lui Aro ce fel de copil e Renesmee! E a pleaca cu Jasper in cautarea lui Nahuel, un alt copil ca Renesmee, dar nu spune familiei nimic...pur si simplu dispare.In final totul se rezolva.Inainte ca Alice sa vina, Bella ia niste masuri ppreventive in caz ca ei vor muri si ii spune lui Jacob ca trebuie sa plece cu Renesmee.Nu e cazul pentru ca Alice vine la timp si lupta nu incepe. Aaaa sunt si 2 romani implicati Stefan si Vladimir care ii urasc pe Volturi! Totul se termina cu bine si ei isi traiesc eternitatea fericitiwinking Eu am citit cartea si acum astept filmul!

2 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu sunt seriale, sunt filme, create după cărțile autoarei Stephenie Meyer. Sunt patru filme, doar primele trei au apărut (cele enumerate de tine), iar cel de-al patrulea, va apărea anul acesta, în noiembrie, pe 21 parcă. Baftă.

| 0PopaPorno a răspuns:

Pai mai este Breaking Dawn(zori de zi)-ultimul film Twilight
Prima parte va fi lansata pe 18 noiembrie 2011
A doua parte va fi lansata pe 16 noiembrie 2012