| TheAndra95 a întrebat:

in curand o sa imi pun aparat dentar fix, as vrea sa stiu ce simti atunci si dupa.ma refer la pozitia dintilor, cei din maxilarul superior o sa fie tot in fata celui inferior? Nu am dintii foarte strambi.totusi as vrea sa stiu cat mai multe pareri si experiente personale. Funda :* Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| AndyNazir a răspuns:

Buna! Si eu am aparat dentar fix, de aproape 2 ani. La inceput te dor dintii, iar in fiecare luna, trebuie sa mergi sa ti-l activeze (sa ti-l "stranga" - dupa asta... 2-3 zile o sa mananci numai ciorbe si supe). Durerea depinde cat de tare il strange.
Maxilarele nu o sa isi schimbe pozitia. happy
Trebuie sa ai o rabdare de fier... si o foarte buna igiena. happy