| coco97 a întrebat:

in legatura cu varicela mea sunt in ziua a 10 a si inca nu au facut toate bubele coaja... duminica stiind ca e Pastele am voie sa ies afara chiar daca nu mi-au trecut bubele? va rog sa ma ajutati si daca puteti sa imi spuneti cam cate zile ma mai tine ca m-am plictisit in casacrying(. funditaaa

Răspuns Câştigător
| micutadhampir a răspuns:

Problema cu iesitul afara este din cate stiu eu ca esti contagioasa. Intereseaza-te cate zile de la aparitia bolii se transmite. Uite ce am gasit eu: Pacientii de varicela sunt contagiosi cu aproximativ 48 de ore inaintea aparitiei eruptiei si pana cand ultimele leziuni dezvolta cruste. Deci, stai acasa.

1 răspuns:
| steffy13 a răspuns:

Pai si eu am avut varicela vara trecuta si m-a tinut cam 2 saptamani juma... si eu stiu ca daca iesi afara cu bubele pe fata poti raci sau te poti imbolnavi si tu da si pe altii pentru ca sist imunitar este fffff mic... sper ca te-am ajutat