| AdeM1111 a întrebat:

In viitorul apropiat va avea loc majoratul meu.Am nevoie de idei. Ce fel de muzica? In ce ordine? Ce as mai putea organiza; vreau ca toata lumea sa se simta bineIdei cat mai multe. Deci AJUTOR! funda...

Răspuns Câştigător
| AndraCB a răspuns:

Banuiesc ca daca e majorat vine ceva lume, nu doar gasca care spre exemplu asculta rock. Probabil vei avea colegi, prieteni, rude, cunostinte etc. O petrecere reusita e o petrecere care are toate stilurile muzicale (bine, ca toate sunt foarte multe, ma refer cele cunoscute-minimal, house, rock(alternative nu black-metal), pop, hip-hop, dance, disco, reggae, dnb, r'n'b, rapp -iti zic ca nu se supara nimeni daca nu pui manele si nu pune, dar sa ai cateva piese acolo in caz ca se cer. daca tu asculti atunci e alta treaba), si nu tot pop-ul, apoi tot hip-hop-ul din play-list. Alternate. Cateva asa, cateva asa... si tot asa. Muzica anilor 70', 80', 90' prinde bine pentru ca aproape toate melodiile sunt cunoscute si indragite, deci sa pregatesti. Cauta melodiile cele mai populare, o melodie pe care o stii, te incanta. Pune si melodiile care iti plac tie foarte mult, pentru ca tu trebuie sa te simti cel mai bine. Dupa ce ai gasit toate cantecele pe care le vrei, cauta un Dj. El va stii cum sa le ordoneze. Dar vezi sa vorbesti cu el cat sa lase fiecare melodie. Daca nu pana la final, macar mare parte. Am fost la un party la care exact melodiile cele mai placute erau lasate doar 10-15 secunde ne-a stricat Dj-ul aproape tuturor cheful pana i-am sarit in cap. Inca o faza: sora prietenului meu a fost la o nunta (colega de facultate, majoritatea tineret) si mi-a zis ca a pus Dj-ul piesa "Coco Jambo". Ca toti au fost placut surprinsi si s-au pus pe dans. Trebuie sa cauti bine. Piese cunoscute, hituri, toate genurile, piese favorite! Bafta, distractie placuta si la multi ani!

2 răspunsuri:
| AdrixNattyXoXoX a răspuns:

1. Pana atunci ai nevoie de un dj bun care sa stie sa combine muzica, adica trecerea de la lent la rapid si tot asa. Ai grija cu Rap, Hip-Hop-ul pe langa Rock si Pop. Fa asa incat sa pastrezi ritmul, De exemplu Party People (Nelly feat fergie), 50 cent Candy shop apoi 1, 2 step ciara si britney spears I wanna go... Sper ca e de folos big grin

| Morincet a răspuns:

Realizez foarte greu ca tu in momentul de fata ai 29 de ani iar eu imediat imi tin majoratul. Daca mai folosesti contul acesta as fi curios cum a decurs majoratul tau(mai ales din punct de vedere muzical)