| amdr001 a întrebat:

intrebare pentru fete! laughing) de la ce varsta considerati ca este bine sa purtati tocuri?

8 răspunsuri:
| Dropsyyy a răspuns:

Atunci cand te simti sigura pe tine:) Dar nu la varsta asta. Dela 16-17 ani:) Poti deocamdata sa porti cu toc mai mic sau cu platforma dar nu foarte mare:)) Uite aici: http://www.shopmania.ro/q-sandale-platforma

| Patyi a răspuns:

| amdr001 explică (pentru Patyi):

Si de ce?

| Patyi a răspuns (pentru amdr001):

Tocurile purtate de la o varsta prea frageda pot duce la deformarea coloanei, la aparitia varicelor si evident la dureri de picioare

| doinitza94 a răspuns:

Eu cred ca ar fi normal sa incepi de pe la 14-15 ani cu o platforma, apoi cu timpul treci la tocuri mici, apoi medii, apoi mai inalte (cit de inalte vrei tu)
Nu exagera si nu incepe sa iti strici mersul, coloana si tinuta cu tocuri de pe la 13 ani happy

| katalinakarina a răspuns:

Nu stiu sigur. Eu am 13 ani si mama nu ma lasa, zice ca-mi strica bazinul, coloana etc. ti-as recomanda pe la minim 15 ani. Daca vrei si pe la 16 big grin. funda?

| amdr001 explică (pentru katalinakarina):

Si eu am tot 13 ani si nici mama nu ma lasa, dar deocamdata nici nu prea vreau, dupa 15 in colo... sa vad ce raspunsuri mai primesc si mai vad de fundawinking oricum multumesc, insa iti dau vot ca sa fii multumita laughingwinking

| katalinakarina a răspuns (pentru amdr001):

:*