| Iuliana126833 a întrebat:

Buna! Intrebarea mea este, de ce cand caut o persoana pe Facebook la prietenii diferitelor persoane apare ca prieten, iar la unele persoane nu apare ca prieten? Desi persoana respectiva ii are la prieteni?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E vorba de setarile fiecaruia.

| dullcat a răspuns:

E vorba de setarile fiecarui cont in parte.Nu toata lumea alege ca lista de prieteni sa fie publica(in acest caz vor aparea doar prietenii comuni, daca acestia exista).

| Iuliana126833 explică (pentru dullcat):

Caut o anumita persoana la prietenii comuni si nu apare, in rest apare oricine altcineva e prieten cu mine, doar o singura persoana e exceptie
Si la altii apare ca prieten, la altii nu, dar repet, prietenii comuni apar oricum, e vorba doar de o singura persoana care apare la cineva da, la cineva nu, insa acea persoana speciala, ii are la prieteni oricum (am intrat pe contul respectiv si am vazut)

| literallythesamebruh a răspuns:

Tu ai la prieteni acea persoană? E posibil să fie din cauză că unele persoane își listează doar prietenii comuni, nu întreaga listă, iar tu dacă nu ai la prieteni acea persoană, nu va apărea.

| Iuliana126833 explică (pentru literallythesamebruh):

Imi apar prietenii comuni, insa este vorba doar de o singura persoana care nu apare, in rest apar ceilalti prieteni comuni