| bunicisibuni a întrebat:

La anul o sa trec a 9-a si vreau sa ma duc pe mate-info(intesiv informatica). Pe carnetele de admitere nu avem si notele. Oricum anul trecut a fost minim 8, 08. Eu vreau sa iau note de 9 in examen. In simulari am avut 8, 40 romana si 7, 30 matematica. La mate lucrez mult vreo 5 teste pe saptamana si la romana 1-2 pe saptamana bine ca trebuie sa ma apuc sa fac si acolo 1 pe zi. Ce credeti? Vor fi examene grele? Am sanse sa iau 9 dupa prezentarea de mai sus?

1 răspuns:
| Roxx15 a răspuns:

Parerea mea e ca daca te straduiesti indeajuns poti sa iei peste 9, examenele nu vor fi asa grele pentru materia facuta, trebuie doar sa fi atent.Probabil poti sa iei nota mare, tinand cont ca faci teste in fiecare saptamana.Bafta!