| sunflower01 a întrebat:

Buna
-la profilul real, stiinte ale naturi, ce faci? adica pe ce materii se pune accent si ce meseri poti face daca dai la profilul asta?
-la profilul uman, stiinte sociale, ce faci? adica pe ce materii se...(exact intrebarea de mai sus)

2 răspunsuri:
| AlynaC a răspuns:

La profilul real,stiinte ale naturii se pune accent pe biologie, chimie si fizica si poti sa devii medic, farmacist etc

| Pampam1 a răspuns:

Buna,
La stiinte ale naturii materiile de baza sunt chimia, biologia si in fizica in special.