| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce materii se pune accent la stiinte sociale (doar stiinte sociale fara filologie)?

Răspuns Câştigător
| Cynthia13 a răspuns:

Salut! Eu sunt la stiinte sociale, in clasa a 9-a.Pot spune ca se pune accent pe limbiile straine, si materiile socio-umane.
Eu am 3 ore de engleza +una de optional, 2 de franceza.In clasa a 9-a se face logica, in a 10-a psihologie, in a 11-a economie si in a12-a filozofie.Acum,am 2 ore de logica pe saptamana.

La acest profil nu se da bac-ul la mate.Pe saptamana se fac 2 ore de mate.
Fizica-2 ore
Chimie-o ora
Biologie-o ora(si nu se fac probleme ca la mate-info si stiintele naturii)
Geografie-2 ore
Istorie-2ore
Romana-4ore
TIC(tehnologia informatiei si a comunicarii)-2 ore
Nu se face informatica.Din clasa a 11-a nu se mai face deloc fizica si chimie,mi se pare ca nici biologie,dar nu stiu exact,si se pune accentul pe mai multe ore de istorie, materiile socio-umane, geografie am inteles si limbiile straine.
La Mullti Ani! Iti doresc pe parcursul anului 2012 multa sanatate, fericire, bucurii alaturi de cei dragi si note foarte bune la scoala.Si bafta la examene!
Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai intrebari sti unde ma gasesti.happy

1 răspuns:
| Tops a răspuns:

Logica, latina istorie/geografie franceza/ engleza psihologie