| anonim_4396 a întrebat:

La stiintele naturii la ce se da teza si bac?

Răspuns Câştigător
| Natiiiiiii a răspuns:

Bună, eu sunt la stiinte, cls a XIIa.
Teza se dă la Matematică, Limba Română şi al treilea şi al patrulea obiect este la alegere între Biologie, Chimie şi Fizică.
Bacalaureatul se dă la Limba Română, Matematică 3 ( care de fapt ese mai usor decat m1- mate.info si m2- tehnologic şi la alegere între Biologie, Chimie şi Fizică.
Teza se dă la patru obiecte, iar Bacalaureatul la trei.
De asemenea, cum da toate profilurile va trebui să dai probă orală la Limba Română, competenţe digitale, cât şi probă orală la Limba Engleză sau Limba Franceză în funcţie de preferinţele tale.

Cat despre profil, mie mi-a placut si chiar daca zic unii ca nu conteaza liceul, eu cred ca, conteaza cat de cat in acumularea cunostintei de baza. Ca, doar nu o sa te duci spre biologie daca tu ai facut profilul filologie ( la care numai faci : biologie, chimie, mate, fizica de 2 ani)
Sper ca te-am ajutat!batting eyelashes

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Ştiinţe ale Naturii este un profil Real.
Teza se dă la Matematică, Limba Română şi al treilea şi al patrulea obiect este la alegere între Biologie, Chimie şi Fizică.
Bacalaureatul se dă la Limba Română, Matematică 2, adică mai uşor decât la un profil Matematică-Informatică şi la alegere între Biologie, Chimie şi Fizică.
Teza se dă la patru obiecte, iar Bacalaureatul la trei.
De asemenea, va trebui să dai probă orală la Limba Română, competenţe digitale, cât şi probă orală la Limba Engleză sau Limba Franceză în funcţie de preferinţele tale.
Pa-pa.

| MaliciousDeath a răspuns:

Teza dai obligatoriu la romana si mate,plus doua dintre biologie, chimie si fizica.
Bac dai la romana, mate, o materie dintre chimie, biologie si fizica...plus proba aia la engleza si competentele digitale.

| ĉøďяüт a răspuns:

Animale si plante.