| anonimQa a întrebat:

Buna la toti.am 16 ani si ma intilnesc cu un baiat deja 2 ani si mi-a propus sa trecem la o etapa noua la relatii sexuale, cum credeti ar trebui sa fac asta(sunt inca virgina si imi este foarte frica)? nu o sa ma lepede daca o sa ii ignorez insa mi-e frica sa incerc aceasta noua etapa? puteti sa ma ajutati cu ceva?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Sexul e frumos. Nu trebuie privit cu frica. Nu gasesti activitate mai satisfacatoare fizic decat sexul. Totul e sa iti faca placere ''compania'' celui cu care o faci. Daca crezi ca v-ati simti bine in pat sigur, aveti deja o varsta la care majoritatea si-au inceput viata sexuala, daca insa esti nesigura mai asteapta. Sexul trebuie sa fie o activitate placuta intotdeauna nu una stresantahappy

4 răspunsuri:
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Nu esti pregatita ai debea 16 ani si ce daca esti cu acel baiat de 16 ani poate ca dupa ce faceti se va satura de tine si te va parasi ptc cunosc cazuri care au stat impreuna o gramada si cand fata a facut acest pas dupa o saptamana baiatul a parasit-o ptc nu la satisfacut scuza lui.Deci nu fa acest pas ptc nu merita si nu esti pregatita pentru asta te fatuiesc sa incerci pe la 18.

| price a răspuns:

Buna.intrebarea este ce iti doresti tu.inteleg ca nu esti pregatita si ca tu cauti o soluie pentru a amana pasul asta, pai nimic in dragoste nu se intampla cu premeditare nu putem stabili cand sa ne indragostim la fel vine si mom asta. daca este destul de matur va intelege.trebuie sa vorbesti cu el, si sa-i explici ceea ce crezi parerea mea ar fi sa fac ceea ce simti.nu esti pregatita nu o face, daca te iubeste va intelege, banuiesc ca si el este virgin pentru ca nu vad cum ar putea rezista 2 ani fara contact sexual. eu am o vorba dragostea nu pune multe intrebari caci daca incepem sa gandim ne va fi frica, de aceea cred ca indicat ar fi sa fac ceea ce-ti spune inima

| TheMitOfTheRedEyes a răspuns:

Lasa-ma sa iti rasp tot cu o intrebare? Te-ai tacanit? Ai 16 mai asteapta si u ca din cate am citit nu esti prea sigura...o sa ai si timp pentru asta

| xLupx a răspuns:

Depinde daca tu il iubesti suficient cat sa trecetzi mai departe dar daca il iubesti si o sa faceti asta o sa il iubesti si mai mult si o sa fie bine o sa iti fie frica la inceput cum iti este si acum dar o sa treci peste si o sa simti placerea oricum bafta ramane la voia ta daca vrei sa faci asta sau nu BAFTA!