| Ionut20585 a întrebat:

Buna la toti.
Am nevoie de sfaturile si de ajutorul vostru, nu stiu cu cine sa vorbesc despre asta.
Si sa va spun ce am patit eu. Am fost insurat cu o fata 5 ani, am un copil cu ea, la un momendat a inceput sa ma insele. M-am impacat cu ea de cateva ori din cauza copilului, a continuat sa ma insele si ne-am despartit ok. Dupa am cunoscut o alta fata care ne stiam, stateam in acelasi cartier, ea inainte era maritata cu un baiat, are doi copii cu el, cand m-am despartit eu de fosta mea s-a desparit si ea de fostul ei barbat, coincidenta. Dupa am inceput sa vorbim, ne-am intalnit si dupa o luna ne-am mutat impreuna, m-am mutat la ea, toate bune si frumoase, dupa 3 luni de relatie imi spune ca ea pleaca o luna de zile la matusa ei in Grecia sa o ajute cu nu stiu ce treburi si ca ii da bani. Pe moment am crezut-o dupa la 2-3 zile simteam si auzisem niste discutii ca ea ar pleca in Anglia si nicidecum in Grecia, m-am tinut de capul ei pana mi-a spus ca da a vorbit cu o fata de acolo. Mentionez aia era curva si i-a propus sa plece in Anglia sa faca o casatorie fictiva cu un albanez sa poata sa ii dea gen rezidenta si ca la urma ii da 5000 de lire. Nu am fost de acord cu asta ca deja incepuse din start sa minta ca pleaca la matusa ei, cred ca stia ca nu o las. Dupa a facut ce a facut pana la urma a facut actele de casatorie, le-a tradus si a plecat in Anglia. Eu am ramas acasa cu un copil de al ei, celalalt este la fostul ei barbat si dupa a trecut o luna, o intrebam nu ai rezolat, nu vii acasa? A spus ca mai dureaza si s-a intins acolo aproape jumate de an si eu stateam cu copilul de un an ca prostul in Romania si tot o credeam ca mai dureaza. Pana la urma vad ca nu mai vine, mi-am dat seama ca este ceva si m-am apucat de investigatii sa aflu ce face ea acolo. I-am luat wattapul lui maica-sa si am vazut cum ii spunea ca iti trimit bani, dar saptamana asta nu pot ca sunt pe ciclu. Din start va dati seama ce facea, dupa o intreb pe prietena aia care a trimis-o acolo ce face ea acolo si intr-un final am aflat adevarul ca era pe camera in Anglia. I-am dat mesaj, i-am spus o tinea pe ai ei ca nu e adv. Am gasit-o si pe site dupa cand i-am aratat a inceput ma-sa sa ma injure si ea la fel, a vazut ca nu sunt prost si le-am prins cum ma minteau. Dupa aia am decis sa plec in Anglia in alt oras sa ma angajez acolo, asa am facut, am venit in Anglia m-am angajat tot era ok, pana intr-o zi cand m-a sunat si mi-a spus ca-i pare rau si ca ma iubeste si sa ma duc dupa ea sa o iau de acolo. Asa am facut, m-am dus dupa ea am luat-o si am adus-o unde stau acum in Anglia, am bagat-o la munca cu mine si a fost totul ok. Ne-am strans niste bani impreuna, era totul ok pana cand a venit interpolul si m-a arestat pentru ca aveam un mandat in tara emis de arestare. Am condus fara permis si mi-au dat 2 ani si 8 luni cu inchisoare. Dar cand au venit si m-au arestat m-au dus la judecatorie de extradari in Londra si acolo am fost tinut o luna de zile si dupa am platit o cautiune de 7 mii de lire sa imi dea drumul acasa aici in Anglia sa ma judec in libertate extradarea. Am iesit de acolo, mi-am pus un avocat, am dat si acolo vreo 2000 de lire si multi bani pana cand am ramas fara bani, am cheltuit toti banii cu problema asta. Xand am iesit de acolo din inchisoare nu aveam nici bani de chire, toti banii i-am dat acolo, mentionez ca prietena mea a venit si mi-a platit cautiunea. Dupa ce am vazut ca toti banii mei s-au dus m-am apucat sa joc tare la aparate de un an de zile de cand am iesit din inchisoare am jucat in fiecare luna tot ce luam de la munca si banii mei si ai ei de ramaneam fara bani de multe ori pana acum 3 saptamani cand prietena mea a plecat de la mine si s-a mutat la cineva si acum ca sa aflu ca este la produs din nou si am intrebat-o de ce si mi-a spus ca din cauza mea, cu aparatele si toate prostiile mele. I-am spus ca trebuia sa stea sa vb cu mine nu sa se duca iar la produs, azi a venit la mine si mi-a spus ca mai vrea o noapte cu mine, am stat impreuna si acum dimineata i-am spus ca vreau sa ne impacam ca o iubesc mult, tin la ea si ea la mine stiu asta si acum a spus da ne impacam dar eu seara merg unde am stat in ultimele saptamani si stau pe camera cu inca o fata si barbatul ei care este pestele lor. Acum ea este la produs sa faca bani, eu am acceptat dar ma doare inima cand ma gandesc ce face, nici nu pot sa o las, tin prea mult la ea si ea mi-a pus conditia asta ne impacam dar merg la produs noaptea si vin dimineata acasa. Ce sa fac, ajutati-ma?

Răspuns Câştigător
| iulia0514 a răspuns:

Situația e cam complicată ceea ce trebuie să faceți este sa va găsiți amandoi de lucru ca sunteți oamenii maturi cu copiii de care din câte observ a-ți cam uitat! Știu ca mai e ușor pentru ea sa facă treaba asta dar trebuie sa îi reamintești căror riscuri se supune presupun ca ști ca în Anglia dispar zeci de prostituate anual și sa nu mai discutăm despre bolile cu transmitere sexuala! Tu dacă chiar o iubești scapi cumva de dependenta de jocuri de noroc și te angajezi asa nu va mai fii nevoita sa te întrețină din munca ei de dama de companie! Cel mai bine ar fi sa va întoarceți în tara sa va găsiți de lucru și sa va creșteți copiii ștergând cu buretele toată perioada asta!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru inceput ai putea sa-ti iei un job cinstit si sa muncesti in Romania, ca afara s-a stricat treaba pentru tine.
Apoi, iti vei gasi tu o femeie serioasa, nu una care face prostitutie si tot fuge de tine.

| Ionut20585 explică (pentru Violleta2022):

Buna aici unde sunt nu o sa se stricr nimic pentru mine niciodata am mii de joburi daca vreau stiu engleza si am toate actele

| lpavel a răspuns:

Te-a luat de prost! Stiu ca nu ar trebui sa-ti vb asa dar asta-i adevarul!
Singura ta problema erau pacanelele, dar problema ei e mult mai grava! Daca vrei o viata linistita uiti de ea ca de nu vei trai toata viata in stres si asta numai daca nu-si gaseste altul cu bani pentru ca da, la prima ocazie vei fi dat la o parte ca carpa!
Stiu cum e sa iubesti, nu mai gandesti cum trebuie dar aduna-te ca din relatia asta vei avea de suferit!
Iata ce sa faci ca sa poti uita de ea: ramai cu ea numai din obisnuinta, cauta-i mereu defectele si repeta-le in gandul tau mereu: ca ea nu e chiar asa sexy/buna, frumoasa si ce defecte mai gasesti iar intre timp cauti o alta fata nu conteaza daca nu va fi la fel de frumoasa sau sexy cum o vezi pe ea acum, cauta sa fie intelegatoare, iubitoare si alte calitati, iar daca gasesti ceva mai bun ca asta e si mai bine, iar cand ai gasit-o ai lasat-o pe asta si asa vei putea s-o uiti foarte usor pe stricata asta! Ma scuzi c-o numesc asa dar asta e devreme ce iese in strada...
Asta-i parerea mea, deci bafta tie orice ai alege!

| Adrian5575 a răspuns:

Daca vreti o relatie serioasa impreuna, trebuie sa va lasati de pacanele si de prostitutie si sa va luati amandoi job-uri calumea, strangeti bani, va luati casa si traiti impreuna pana la adanci batraneti. Doar ca se scapa cam greu de aceste vicii si nu stiu ce sanse aveti. O sa reusiti doar daca luptati impreuna si va iubiti mult.

| Ionut20585 explică (pentru Adrian5575):

Multumesc mult pentru sfat tocmai ce am cazut de acord cu ea sa faca asta doar ca sa nu ma lase nu pot fara ea crede-ma ma doare inima cand stiu ce face dar ce pot sa fac nu pot fara ea si vad ca ma iubeste m-a pus sa imi dau demisia de la munca pentru ca a zis cs ma tine ea cu tot ce am nevoie si ca face asta acum de nevoie am incercat sa vorbesc cu ea sa faca asta daca doreste acasa numai sa fie cu mine a spus ca nu poate acum eu am probleme in curand o sa ma duc la puscarie s spus ca ma va ajuta si nu ma va lasa la greu si ca cand o sa termin cu problemele mele a spus ca o sa puna stop si o sa fim doar noi doi

| Aririn a răspuns:

Esti prost.

| Aririn a răspuns:

Auzi dar sunt curioasa. Cu copiii aia ce s-a intamplat?