| tataie_7652 a întrebat:

M.am certat acum 2 zile cu prietena mea si la nervi am injurat.o.Asta seara m.am impacat cu ea si cum de obicei obisnuiesc sa dorm la ea, mai eram si in fata blocului ei, mi-a zis ca nu poate sa ma mai cheme la ea acum pentru ca a povestit ce s.a intamplat lu` sor'sa si prietenului ei si ala cica e nervos pe mine vroia sa m.a bata zilele trecute. Dupa am plecat acasa si cand eram in taxi ma suna ca sa ma intorc ca a vorbit sor`sa cu el.Asta s.a cam suparat ca am preferat sa nu ma intorc ca sigur intindea coarda si iesea cu circ.Ei au 24 de ani amandoi, noi avem 20.Eu sunt cu ea de 3 luni, el cu sor'sa de doar 2-3 saptamani.Chiar nu stiu de ce sare el asa tare in sus.
Acum intrebarea e cum sa intru in casa la asta fara sa ma ia asta de prost.Pentru mine e oras nou.sunt genul de bad boy dar cu capul pe umeri fara pic de cocalarism.Pe cand el e exact opusul dar se da mascul si povestete mereu sf`uri cum ca bate armate intregi, care sunt clar inventii.Zic asta ca daca se manifesta asa, sigur crede ca m.a impresionat.Mie clar nu`mi place sa pov din trecut mai ales de fata cu niste gauri cat de karatist sunt eu tinand cont ca am avut si cazier pentru asta deci nu`s nici de luat din gara.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"sunt genul de bad boy dar cu capul pe umeri fara pic de cocalarism"

daca nici injuratul unei femei nu e dovada de cocalarism...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Deci nu ai procedat corect, nimic in lume nu i ti dă dreptul să înjuri o fată sau o femeie, acum al doilea aspect, fata asta nu are si ea un nume? De ce în exprimarea ta folosesti cuvîntul asta? Adică "cum să intru in casă la asta", spui tu. Se vede clar din exprimarea ta că o dispretuiesti pe fată, dacă o m ai și înjuri, mîine poimîine o și bați la nervi. Are dreptate prietenul sorei ei să fie nervos pe tine. Comportamentul tău față de prietena ta lasă mult de dorit, si tu nu o meriti pe ea, asta e clar, de ce bărbatii î si bat joc de femei? Cu ce greșesc ele in fața voastră? Te ai purtat urît cu ea, ca sa nu folosesc alt cuvînt.

| Neo12 a răspuns:

La nervi nu prea-ţi dai seama ce spui şi ar trebui să-i explici ei că a fost o greşeala de a ta. Este foarte urât să jigneşti o fată. Încearcă pe viitor să te controlezi chiar dacă eşti mai arţăgos aşa de fel. Vorbeşte cu sora ei şi explică-i ceea ce nu-ţi convine. Nu merită să se bage ea. Înţeleg că e soră şi astea, dar nu aşa prin bătaie se rezolvă totul. Ca să nu te întâlneşti şi cu iubitul ei atunci când discutaţi, ieşiţi undeva şi explică-i. E destul de mare ca să înţeleagă, ce naiba. Nu mai sunteţi copii ca să recurgeţi la bătaie mereu.
Sunt mai mică ca tine cu 4 ani, iar eu asta cred că ar fi de făcut.
O poţi pune pe sora iubitei să discute cu partenerul ei şi să rezolvaţi problema.
Poţi discuta şi cu prietena ta, dar şi cu sora ei în acelaşi timp.
Eu în locul lor n-aş aduce un băiat acasă după 2 săptămâni pentru că în timpul ăsta (al relaţiei de iubire) nu ştiu dacă s-ar putea cunoaşte prea bine, ci doar aşa..noaptea s-ar cunoaşte (cred că înţelegi ce vreau să zic). Altceva n-aş vede ce ar vrea ăla de la sora iubitei tale.
Stai şi comunică.
Multă baftă!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Neo12):

Ai 16 anisori?

| Neo12 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da, de ce?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Neo12):

Multumesc, eram curios. te ai supărat?

| Neo12 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, nu am de ce să mă supăr.
Credeaţi că am mai mult făcând o comparaţie cu gândirea pe care o am de aţi întrebat?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Neo12):

Da. Te rog spune mi pe nume, fără dumneavoastră. Cristi. Pe tuine cum te cheamă?

| Neo12 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Magda

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Neo12):

Multumesc Măgduța. Sănătate multă si o seară frumoasă.

| Neo12 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asemenea