| tataie_7652 a întrebat:

M,am certat acum 2 zile cu prietena mea si la nervi am injurat.o.Asta seara m.am impacat cu ea si cum de obicei obisnuiesc sa dorm la ea, mai eram si in fata blocului ei, mi-a zis ca nu poate sa ma mai cheme la ea acum pentru ca a povestit ce s.a intamplat si lu` sor'sa si prietenului ei si ala cica e nervos pe mine vroia sa m.a bata zilele trecute. Dupa am plecat acasa si cand eram in taxi ma suna ca sa ma intorc ca a vorbit sor`sa cu el.Asta s.a cam suparat ca am preferat sa nu ma intorc ca sigur intindea coarda si iesea cu circ.Ei au 24 de ani amandoi, noi avem 20.Eu sunt cu asta de 3 luni, el cu sor'sa de doar 2-3 saptamani.Chiar nu stiu de ce se aprinde el asa tare.
Acum intrebarea e cum sa intru in casa la asta fara sa ma i.a asta de prost.Pentru mine e oras nou.sunt genul de bad boy dar cu capul pe umeri fara pic de cocalarism.Pe cand el e exact opusul dar se da mascul si povestete mereu sf`uri cum ca bate armate intregi, dar sunt clar gogonele.Zic asta ca daca se manifesta asa sigur crede ca m.a impresionat.Mie clar nu`mi place sa pov din trecut mai ales de fata cu niste fete de karatist sunt eu tinand cont ca am avut si cazier pentru asta deci nu`s nici de luat din gara.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Asta numai relatie nu e.

| OoBunnyoO a răspuns:

De ce se aprinde? Ca o impresioneze pe sora prietenei tale. Este destul de simplu.
Cand mai mergi la prietena ta, incearca sa il ignori.

| Mayar a răspuns:

Ii spui lui sau ei sau cui vrei - "Ce e mai rau? Sa spun o injuratura? Sau sa sar la bataie, la violenta dintr-o nimica toata?" - astfel facand aluzie la tampitul ala.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Nu pot sa pricep cum de ai injurat-o... nici comportamentul lui nu e adecvat. De ignorat, mai rau o sa se enerveze, asa ca il poti intreba daca este ceva in neregula intre voi doi.

| AryennSm a răspuns:

Ignora-l, si nu care cumva sa-ti pui mintea cu el si sa incepeti sa injurati, bateti, etc. Spune-i, in schimb, prietenei tale ca te deranjeaza acest lucru, daca vrei poti sa-i propui sa va intalniti simguri, desi e chiar aiurea sa va intalniti pe ascuns din cauza unui cocalar... Sunt sigura ca intre voi a fost doar o cearta, ca doar prietenii asa sunt, se cearta, dar apoi se impaca, si asta e cel mai important... Cand ai injurat-o, aveai nervi, deci nu constientizai ca poti sa o ranesti pe fata... Succes in continuare!