| anonim_4396 a întrebat:

Ma 15 ani si am o relatie cu un baiat de 19 ani de o luna si 2 saptamani.Eu sunt virgina asa ca i-am spus ca nu sunt pregatita pentru a-mi incepe viata sexuala. A spus ca ma inteles dar acum vreo 2 zile mi-a spus ca vrea macar daca nu dragoste sa facem petting. M-am interesat pe net ce ar insemna asta. Dar sunt foarte confuza.imi este frica dar il iubesc mult... ce sa fac?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa ajungeti sa faceti si petting, cand relatia va capata intimitate si va aparea dragostea adevarata, adica macar peste vreun an. In nici un caz dupa 6 saptamani, cand, in mod normal, n-ati ajuns nici macar la saruturi adevarate. In plus, esti prea mica ca sa te duci undeva singura cu un barbat major, asa ca deocamdata pettingul iese din discutie (ca doar n-o sa faceti asta in public). Spune-i sa aiba rabdare, esti doar o copila, mai discutati despre asta peste vreun an, nu acum. Daca va iubiti cu adevarat, anul asta va trece repede si va fi benefic relatiei voastre. Daca relatia nu rezista atata, inseamna ac oricum nu merita sa iti bati capul.

| Nuvăsufăr a răspuns:

happy Eşti de-o seamă cu iubita mea şi eu de-aceeaşi vârstă cu iubitul tău happy
Dacă ai încredere în el să nu-ţi fie frică. "petting" poţi face, vă mângâiaţi jucaţi şi voi că nu păţiţi nimic. Crede-mă că te vei simţi mai bine dacă va şti unde să te maseze.
Oricum dacă îţi greşeşte cu ceva, poţi mereu să-l dai pe mâna poliţiei pentru că eşti minoră şi el major, aşa îi mai zic şi eu ei în glumă laughing
Mai multă frică i-ar fi lui, deoarece dacă se află el face închisoare, nu tu tongue.
Când te crezi în stare, nu trebuie să te grăbeşti.
Noroc!

| AllDayAllNight a răspuns:

Doamne...tu fetita la 15 ani abia stiam cei ala sarutlaughingVezi-ti de scoala si lasa tu pettingulaughingVai ce or ajuns copii din ziua de azi.