| anonim_4396 a întrebat:

ma ajutati pls cu niste sfaturi?(fata) ieri la ora de sport am facut alergare de viteza 50 m si am alergat prima oara 8"9, iar a doua oara 9"1 si profu mi-a trecut timpul mai bun (8"9). cand am fost la tabelul de note am vazut k 8"9 = nota 8... mie mi-ar trebui 10, (-care este 8"6) (+ ciudat este k o fata care n-a alergat mai repede k mine niciodata, a luat 8"6 x( ). si profu a spus ca pot sa imi corectez ora viitoare, dar tot cu alergat...luni prima ora am sport, intrebarea mea este ce/cum as putea face pana luni ca sa pot alerga macar 8"6? pls help dau funditzzaa! :X

Răspuns Câştigător
| RawrLexa a răspuns:

Buna,eu sunt altleta. big grin
pe 50m scot. 7"10 =d
Incaerca sa bei sucuri naturale, si mult streching. big grin
In ce consta intinderi, ale muschilor pentru. dezvolatrea flexibliattii. big grin
Si adica ai parte de o pista buna, poti folosi, niste cuie [ adidasi cu cuie speciale in talpa]
Aleargaa seara macar 30 minute. :d!
Multa bafta, si daca te vei concentra la picioare iti va reusi. :*
bafata multa, sa fii cea mai buna.:**

1 răspuns:
| dreamgirl16 a răspuns:

Sa faci sport,gimnastica,fitness, aerobic, si sa incerci sa fugi dimineata pentru rezistenta[chiar si seara daca nu esti obosita:*]