| gugukgk a întrebat:

Azi la sport profu ne-a spus ca ne da 4 la ce care au alergat peste 8.6 eu sunt unul dintre ei! Adica vi se pare normal? fiecare alearga cu poate el chiar el ieri a zis ca toata lumea trebuie sa si dezvolte viteza

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nota primita nu-i scoasa "din burta"! --- ea este conforma unor bareme in functie de timp, distanta, sex, varsta. Vezi un exemplu de barem :http://www.cantemircml.ro/docs/ed_fizica_bareme_probe.pdf timp/

Viteza de alergare creste, timpul cronometrat scade numai daca te antrenezi. Asadar, fa antrenament zilnic ( dupa scoala ) si vei reusi sa-ti corectezi atat timpul cat si nota.Succes!