| dydy_6622 a întrebat:

ma cheama Diana da imi puteti spune si Daria. s-o luam cu inceputul am 13 ani si imi place un baiat si nu stiu daca el ma place, el a intrebat-o pe cea mai buna prietena a mea daca vrea sa se combine cu el ea a zis da, dar relatia lor a durat o vara intreaga dar nu au comunicat nu sau intalnit parca nici nu sar fi cunoscut. De cateva zile se comporta ciudat in preajma mea ma sperie ma face sa rad ma mai enerveaza cateodata dar niciodata nu ma jigneste mereu avand un zambet lar pe fata.
Imi puteti spune daca ma place sau nu? MULTUMESC...

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna Daria!
Prietena ta cea mai buna, nu merita sa poarte numele,, cea mai buna''. deoarece trebuie sa se gandeasca si la tine!
Intai prietenele apoi baietii.
Daca chiar ar fi fost una buna te intreba si pe tine. sau sa te intrebe daca te superi!
In fine.
Daca nu au comunicat inseamna ca au avut o relatie, doar, fictiv. Adica doar se numea,, relatie'', dar ei nu se comportau cum ar fi avut o relatie (Sper ca ma intelegi).
Pai face asa deoarece ii place de tine. Baietii care se dau in preajma fetelor sau le amuza inseamna ca le plac sau ca pur si simplu are niste sentimente,, roz'' fata de tine!
Eu nu iti pot garanta ca te place!
Pentru ca doar el insusi iti poate spune asta!
Incearca sa vorbesti cu o prietena si sa ii zici sa il intrebe daca tu esti putin timida ( e normal).
Dar nu sa ii zica direct,, Iti place de Daria? ''
Ea sa inceapa un subiect.despre atractie sau prietenie sau iubire... ori sa ii zica,, Fata aia este impreuna cu ala'' -- sa,, barfeasca'' --nu este bine sa barfesti dar prin metoda asta iti atingi scopul tau.
Si intre timp sa te bage si pe tine prin vorba ( adica sa zica si de tine ceva). si sa ii zica ca el ( adica baiatul ) se da prin preajma ta ( adica Daria--tu ). si sa il intrebe daca te place.

Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!

3 răspunsuri:
| deejayra a răspuns:

Sincer... tu de unde vrei sa stim daca te place sau nu? nici macar nu va cunoastem.

| uite aici a răspuns:

Cui nu-i place o fata frumoasa? toti baietii le zambesc fetelor( cel putin asa cred big grin ). Probabil ca ii esti simpatica, daca ii place sau nu de tine doar el stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
S-au oprit băieții la el cumva?
De ce să-ți faci prieten tocmai pe cel al prietenei tale, nu lovești foarte aproape?
Un alt băiat pentru tine, așa eviți o posibilă dezamăgire din partea lui și o bătaie de joc din partea ei.
Pa, pa.