| Micutsax a întrebat:

Buna,ma numesc Ana am 15 ani si nu prea inteleg de ce baietii nu se uita la mine..Multe persoane mi-au spus ca arat destul de bine.Mereu baietii ma evita, si nu prea inteleg de ce. Puteti sa imi spune`ti ce isi doreste un baiat de la o fata, cum ar vrea un baiat sa arate o fata? M`am cam saturat sa fiu singura.:

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Scumpo, ai 15 ani. Inca mai esti in stadiul de crestere, pana pe la 18-20 de ani o sa te dezvolti si formele tale vor fi definitivate. Adica iti vor creste sanii si posteriorul ceea ce atrage marea majoritate a baietilor.
Inca esti mica, stai linistita ca nu vei fi singura, trebuie doar sa ai rabdare ca vor aparea si baieti care sa fie interesati de tine.
Si hai sa iti mai zic un mic secret : nu incerca sa fii ceea ce isi doresc baietii, fii tu insuti! Pentru ca e mult mai placut sa fii apreciata pentru ceea ce esti, pentru cine esti, nu pentru ce isi doresc altii sa fii.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Inainte sa cauti sa ai iubit, incearca sa-ti faci niste prieteni. Intra in lumea lor si incearca sa-i cunosti, sa vezi ce personalitate au/dezvolta.

| madyddd a răspuns:

Ai 15 ani si iti faci probleme din astea?

| ombladon a răspuns:

Cine ti-a spus ca arati bine? Rudele, prietenel tale? pune o poza, ca sa-si dea seama lumea despre ce este vorba...

| Alcyon a răspuns:

La varsta asta, baietii vor de la fete doar sex. Asa ca umbla dupa fatuci fara prea multi neuroni, care-s usor de convins. Asa ca nu te stresa prea mult din cauza ca nu te place nimeni. Important este sa te placi tu, pe tine insati. Restul vine de la sine, cu timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de caracterul tau, poate ai facut ceva ce sa-i supere pe colegii tai (sau poate sunt ei mai batuti in cap).Dar niciodata nu e tarziu, cunosc si eu astfel de persoane mai ales pentru ca eu eram una din ele (aproximativ) dar acum e totul bine.Lasa-mi mesaj pe privat daca vrei mai multe sfaturi, sau raspuns aici public cum vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu intrebi baietii pe rand? Oracolele nu mai circula? Nici pe facebook?
Eu as vrea ca o fata sa arate cat mai NORMAL!

Răspuns utilizator avertizat
| NoNameexd a răspuns:

Fii sociabilă,zâmbește mult,fi deschisă și zăpăcită, dar ai grijă, totul să fie cu măsură.Fă-ți mai întâi de toate, prieteni! Prin intermediul lor, vei putea găsii și un acel băiat care te va scoate din amorțeala asta! Baftă!

| Alex96CM a răspuns:

Poate ai un del de a fi mai diferit, poate esti mai retrasa, depinde de multi factori. dar nu este vina ta, este vina lor ca sunt batuti in cap, eu mai am putin si fac 18 ani si am vazut multe persoane care trec prin ceea ce treci tu, de ex colegul meu de banca este marginalizat de toti pentru ca are parul lung si are un timbru vocal mai jos. tot liceul ii spune ca este gay. cm.alexandru96 da add si vb mai mult daca vrei