| DyaNna249 a întrebat:

ma numesc diana si am 12 ani. am 50 kg si inaltime 1.50 pls pls o dieta de slabit cat mai eficienta si cu produse normale(preferabil salate sau fructe, legume) va r o g
! incerc sa slabesc de saptamani dar nu reusesc! cineva?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Pai vine vara. daca ti-e rusine sa alergi sau chestii din astea la oras, ar tebui sa stai la tara si sa alergi singura pe camp. Asa a facut un coleg si a slabit. Dietele daca nu te tii de ele o sa te faca sa te ingrasi mai rau. Nu manca dulciuri, multe fructe. Nu manca dupa 8 seara, bea foarte multa apa ( daca e posibil 2 litri pe zi, apa ajuta foarte mult la slabit). Nu manca paine obisnuita, in niciun caz cartofi. Mananci dimineata un ou 2 fierte. la pran o ciorba ceva si seara carne fiarta sau iaurt. oricum gasesti pe google multe retete. Dar nu stiu daca o sa aiba cine stie ce efect. Eu te cred ca vrei sa slabesti dar nu cred ca o sa reusesti sa te abtii la meniul pe care il mananci in fiecare zi. Dar ti-am spus fa mult sport si bea multa apa.
SUCCES.

1 răspuns:
| oliop a răspuns:

Balenoooooooooooooooooo eu la 12 ani aveam 31