| tyncutta a întrebat:

ma numesc Tyna si am 18 ani ma intilneam inca de la 16 ani cu un baiat si il iubesc mult este totul pentru mine desi ma mintit de nenumarate ori l-am ertat si am incercat sa continuam impreuna. dar poate pentru ca am mai crescut si nu sunt in mintea aia zburatoare insa acum cind sun t cu el simt ca el nu ma iubeste la el asta este doar o pasiune o atractie nu stiu cum sa procedez alaturi de el ma simt straina ear fara el nici nu ma simt Am incercat ceva timp sa nul sun sa nu-i scriu dar sufeream enorm si nu am rezistat straniu parca persoana pe care o iubesc mie alaturi si ar trebui sa ma bucur dar sa fiu sincera nu vad pentru ceVreau sa ma despart de el dar nu pot fara el nu stiu probabil vei spune ca sunt nebuna dar nu este asa nu stiu cum sa rezist Spuntimi un sfat orice parere conteaza

Răspuns Câştigător
| ancikutz16 a răspuns:

Salut Tyna, am avut si eu o situatie ca a ta, poate putin mai complicata dar simteam la fel ce simti si tu acum. Totusi l-am parasit, dar imi parea foarte rau, am rezistat asa timp de vreo 2-3 luni( in timpul asta eram singura) pina cand a aparut in viata mea un alt baiat care m-a facut sa il uit pe fostul! Deci sfatul meu este sa il parasesti pe prietenul tau si sa fii un timp singura ca sa poti sa iei o decizie buna pentru binele tau, apoi daca crezi ca inca mai exista dragoste intre VOI nu renunta, dar daca simti ca el nu te iubeste atunci gaseste-ti un alt iubit! Mult succes!( p.s. ti-am dat o parere, doar tu iei deciziile)

4 răspunsuri:
| gabriela10 a răspuns:

Ocupa-ti timpul mereu cu cate ceva, asa nu vei mai avea cand sa te gandesti la el, sau incearca sa iesi alti baietiwinkingincearca sa pastrezi distanta si incetul cu incetul poate il vei uitawinking

| casablanca_7688 a răspuns:

Eu cred ca daca aveti doi ani de cind va intilniti cred ca citusi de putin totusi tine la tine.Asa sunt baietii vor sa se distreze insa cind ajung pe la 22 de ani se mai coc la minte, atunci iai lucrurile altfel.Incearca si tu sa fii mai indiferenta, nu-i da prea multe intrebari caci ei devin nervosi. Punea-l si tu citeodata in situatia ta.Eu cred ca deja ii cunosti parintii lui,fa-te mai apropiata de ei,vorbeste mai des cu ei,spune-i despre relatia voastra, fa in asa fel ca parintii lui sa te indrageasca si sa tina la tine, sa-ti deie vri-un sfat si sa te poata ajuta.In asa mod mi-am schimbat si eu relatia cu prietenul meu.Sincer e mult mai bine si el se comporta frumos.Bafta

| Tiby007 a răspuns:

Buna Tyna, nu fi suparata, asa e viata, si cu bune si cu rele. Nu mai lua dragostea asa in serios, ia-o mai in gluma pentru ca nu este bine sa-ti subordonezi viata sentimentelor. Daca vrei sa te desparti de el pentru ca tu crezi ca nu te iubeste, foarte bine! nu vad de ce sa tii la cineva care nu tine la tine. Si daca totusi te iubeste, o sa te caute el. In legatura cu despartirea...o sa-ti fie mai greu la inceput dar o sa-ti treaca, iti spun din propria experienta happy succes!

| tyncutta explică:

Ancikutz16 --- mersy mult. si stii ai dreptate vreau sa fiu un timp singura pentru ca am nevoie de a ma aduna... sa invat a crede oamenii din nou
GabrielaOriflame---mersy de rasp. dar nu pot esi cu altcineva eu orice baiat il compar cu el si nu vad decit pe el in altii. dar ai dreptate trebuie sa pastrez distanta
Tiby007 --- sa nu eau dragoastea in serios asta nu у pentru mine. stiu ca n-ar trebui ca sentimentele sa-mi prevaleze viata insa sunt cazul asta. si nu mereu obtii ceea ce iti doresti se mai intimpla sa tii la cineva care nu tine la tine dar aici ai dreptate probabil daca ma iubeste o sa ma caute.
casablanca --- el tocmai are 22 ani si pentru mine conteaza parerea lui nu a parintilor sai... mersy totusi