| DelyDelia a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Daca da, problema mea este asta: Am fost cu un baiat pe care l-am iubit enorm de mult, dar el a preferat sa se desparta de mine. Dupa ce mi-a zis ca vrea sa ne despartim, eu am inceput sa plang, doar in acea zi. Dupa a venit cu hai sa ne impacam ca fata pentru care m-a parasit doar sa folosit de el. Eu nu am acceptat deoarece nu mai aveam incredere in el. A trecut de atunci cam 2-3 saptamani, timp in care eu am mai vorbit cu cativa baieti, insa prietenii lui erau tot acest timp cu ochii pe mine. Nu am plans decat atunci cand s-a despartit de mine, insa nu inteleg de ce acum dupa 2-3 saptamani imi vine sa plang doar cand ii aud numele. Ce sa fac ca sa il uit? De iertat nu l-as mai ierta.

Răspuns Câştigător
| GREWup a răspuns:

Buna Delia`happy
Stiu cum e sigh O sa iti fie foarte greu sa il uiti oh go on Eu am stat cu un baiat timp de 9 luni, pe care l`am iubit cel mai mult, ne-am despartit de aproape 2 ani si tot nu l`am uitat. intre timp am avut multe relatii, si acum sunt intr-o relatie, dar tot il mai iubesc si pe elhappy Sunt anumite perosane pe care nu cred ca le vom uita vreodata si o sa fie intotdeauna cu noi`. Trebuie sa te obisnuiesti cu gandul ca nu o sa mai fie nimic intre voi`. Si de iertat, te sustin, nu cred ca ar trebui sa il ierti, pentru ca o sa se intample si a2a oara la fel stiind ca il vei ierta din nou. happy
Nu cred ca poti uita o persoana pe care ai iubito asa repede, mai ales daca aveti multe amintiri impreuna si mai ales intr-un timp asa de scurt big grin Chiar daca tu vei avea impresia ca l-ai uitat, cand il vei vedea pe strada iti vei da seama ca de fapt inima nu l-a uitat happy Sper ca te-am ajutat cu cevabig grin

4 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Hmm. cum sa faci sa nu iti mai palca cineva?
Simplu, il urmaresti sau cauti pana cand gasesti o ipostaza neplacuta cu el, de exemplu daca face pe el sau ceva de genu, sau te uiti atenta la el si ii urmaresti imperfectiunile, de exemplu daca are nasul mare, etc.
Asta fac eu...

| DelyDelia explică (pentru Ovydiw):

Pai, faza ii ca, nu il vad atat de des, deoarece programul de la Liceu nu permite.
Insa in schimb mai mereu dau de 'Dulaii" lui, care imi urmaresc fiecare pas, dupa ii vezi numai butonand. Ma simt practic, ca sub lupa, sa ii zicem asa. straight face
Dar de ce sa plang dupa 2-3 saptamani in care m-am simtit bine si nu am fost trista mai deloc? straight face

| Ovydiw a răspuns:

Nustiu cum sant altii dar eu nu sant sentimentalist, daca stai sa te uiti e doar un om banal, o creatura, un nimicstraight face
Ce e aia dragoste si toate astea...

| aFurisit a răspuns (pentru Ovydiw):

Esti jalnic!
Vrei sa-ti dau detalii? smug