| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt fete care stiu/vor sa invete breackdance? Baietilor,voi ce parere aveti despre aceste fete? Eu ma imbrac foarte frumos,dar imi place si sa dansez breackdance,cand sunt singura ca nu prea stiu? Ma face asta sa imi pierd din feminitate [cum mi-au mai zis colegele]?
Eu vreau sa invat breackdance, am niste "prieteni"care stiu, dar cum imi sunt foarte "buni"prieteni m-am gandit sa merg la niste cursuri.Am batut apropo-uri dar ai mei nici nu vor sa auda.Eu de la 8 ani stiu sa : -fac sfoara si spagatul
-stau in maini
-sa fac podul de sus sau din maini
Acum am mai exersat.fiindca am cam uitat.Toate acestea m-a invatat tata,dar cum nu este in tara,nu poate sa ma ajute, sau sa o convinga pe mama sa ma lase la cursuri.
Acum am facut un mic video cu mine facand breackdance [dintr-un tutorial de pe youtube] si cand l-am vazut l-am sters sa nu il mai vada nimeni.Arat ridicol,deoarece nu am atata forta,rapiditate,si din ce am stiut am uitat crying [mai stiu sa stau in maini si uneori imi iese si sfoara].
Niste sfaturi,video pentru incepatori,orice sfat e bine venit.
Ar mai fi faptul ca am nevoie sa imi intaresc muschii mainilor, dar nu pot exersa doar cand e mama plecata [se teme sa nu ma lovesc sau sa patesc ceva rolling eyes ]
Funda!

Răspuns Câştigător
| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Ador breackdance, adevarul e ca poti sa te ranesti, dar daca inveti bine, meritawinking

1 răspuns:
| FuckSchool a răspuns:

Sincer mie mi-ar place sa invat breackdance, dar nu ma prea reprezinta acest stil. Eu te-as sfatuii sa exersezi din ce in ce mai mult daca chiar iti place asta. Ti-as sugera sa vorbesti cu parintii tai si sa la spui ca nu e nimic rau daca te duci la breackdance. Mult succesc ^