| Cristinaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Maine am proba la sport si trebuie sa alerg 5 ture de terenx_x eu pot doar 3 jumate adicca atunci fac o pauza de 3 secunde...ce fac?! cum pot sa rezist? proba este maine la ora 9 dimi si...pot bea apa sau pot manca inainte?

Răspuns Câştigător
| aleexxaanndrra a răspuns:

Buna eu fac Atletism de 10 ani asa ca sunt in domeniu si ai incredere in mine. Dimineata e foarte important sa mananci pentru a avea energie mai ales ca vei alerga dar nu trebuie sa mananci mult ceva usor o cana cu iaurt sau lapte cu cereale e perfect.Imbracate lejer :Tricou, adidasi usori si colanti vezi u.Prima oara trebuie sa faci incalzirea mai ales la picioare nu trebuie sa alergi turele astea 5 foarte tare pentru ca vei obosii din primele 3 ture asa ca nu'ti irosii energia.

4 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

Sa imi dau seama ca 5 ture ar insemna undeva la 1000 de metri.....presupun. pai unainte poti manca si bea da nu te lafai in mancaruri mai bine mananca o ciocolata care iti va da energie. app mananca ciocolata la ora 7. eu fac atletism de 5 ani si nu consum energizante sau alte draci. daca mai ai nelamuriri add condreavaly

| Tiu_Marius_1993 a răspuns:

Pai nu incepi sa le dai tare. Incepi usor si cresti ritmu. Si trebuie sa respiri. Sa nu tragi aer pe gura. Sa tragi unpic pe nas si dai foarte mult afara. Tragi de tine unpic si o sa reusesti. Da dimineata sa mananci ceva dar sa nu iti cada greu la stomac si bea mult lichid o sa te ajute

| StrumfLala a răspuns:

Nu manca foarte mult. Bea maine un suc proaspat de fructe si fa gimnastica acasa, danseaza. Ai incredere in tine! Baftaaa:*