| Mariuss32 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa pot alerga mai mult timp? Am la scoala, la sport o "proba" care trebuie sa alerg 8, 5 ture de teren (1 km) incontinuu. Nu trebuie sa alerg repede, doar sa rezist 1km sa fug si nu ne lasa sa bem, mancam.

Răspuns Câştigător
| Bogdanel97 a răspuns:

Ai nevoie de rezistenta, iar rezistenta o dobandesti prin mult antrenament. Incearca de fiecare data cand alergi sa iti depasesti asa numitul punct mort, pe care fiecare om il are odata. In timp ce alergi cronometreazate, si de fiecare data impuneti in minte ca poti mai mult decat data trecuta. Si asa vei reusi cu siguranta.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu antrenament.Si fara tigari.Este proba de rezistenta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atata timp cat nu incepi in foarta si alergi incet si in ritmul tau faci 1 km fara probleme

| lerlamekko a răspuns:

Trebuie sa te antrenezi in fiecare zi, impune-ti un program zilnic, cronometreaza-te.Inspira pe nas expira pe gura si inainte de alergare bea apa.Succes!

| ilbeblack a răspuns:

Antrenament si sa nu mananci ineinte cu vreo 2-3 ore de antrenament ca te omoara stomacul daca alergi cu"burta plina" big grin.doar cu antrenament alta solutie nai!