| Jam a întrebat:

Maine di nefericire incep scoala :/ Sunt nou in clasa a X-a, si imi e cam frica de noua situatie, in primul rand pentru ca vin din Germania. Am stat acolo 7 ani jumate si am facut aproape toata scoala acolo, am facut numai 3 clase in Romania, si acum sa ma intorc in tara nu a fost usor si imi e teama sa nu o obisnuiesc cu colegii si cu profesorii.
Nu imi e frica de scoala, de materi, nu am avut niciodata probleme de genu' asta. Si dmn cu care am facut/fac meditati a spus ca ma descurc bine si crede ca nu o sa am probleme ft mari.
Problema sunt colegii, sunt o fire nu chiar asa de deschisa, bine nici prea timid nu sunt dar imi e frica ca nu o sa ma obisnuiesc. As vrea sa fac o impresie placuta tuturor fara sa par fitos sau prea timid. Aveti niste sfaturi pentru mine?! happy

2 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Fii tu insuti, nu incerca sa fii altfel decat esti, aratele exact asa cu esti in viata de zi cu zi, baftahappy

| SeNyS a răspuns:

Ei trebuie sa te cunoasca asa cum esti tu, iar daca le vor place caracterul tau, iti vor deveni prieteni, stai linistit, toti trecem prin asta cand intram la liceu in primele saptamana e mai greu pana te cunosti cu toata lumea, dar apoi usor usor se vor lega prietenii frumoase.anii de liceu ni. i vom aminti mere!
Ai grija de tine si bafta maine la scoala!