| anonim_4396 a întrebat:

Maine ma duc la dentist sa'mi scot maseaua! Vreau sa stiu parerea celor care si-au scos maseaua, daca a durut injectia, si care au fost urmarile, adica dupa ce ti-a scos maseaua va mai doare, in urmatoarele ore?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Simti o mica intepatura cand iti da injectia,dupa aia e floare la ureche, nu simti nimic cand o scoate, in urmatoarele o sa mai simti amorteala dar de durere nici nu se pune problema pentru ca nu o s o ai

| cristina_6005 a răspuns:

In principiu, da. O sa te mai doara dupa ce ti-o scoate, dar in modc normal ar trebui sa iti dea reteta de antibiotic si calmante sa iti iei dupa ce ti-o scoate. Calmantele alea de pe reteta te ajuta mai mult decat crezi. Curaj! E mai bine decat sa nu o scoti.

| JustSmile92 a răspuns:

Buna! Nu ar fi corect sa te mint si sa zic ca nu o sa doara injectia. Doare dar e precum o injectie normala deci nu ai de ce sa te temi si iti zic asta ca am trait asta si nu doar o data. Dar sa fii sigura ca mai bine suporti o intepatura decat sa aflii cum e sa scoata maseaua fara anestezie.Si dupa ce trece anestezia o sa te mai deranjeze putin dar trece destul de repede.Bafta!