| eu_3382 a întrebat:

membri TPU! In curand incepe scoala!crying Si as vresa stiu ce obiecte o sa am in clasa a 8a.(de preferat sa le enumerati pe toate). Dau fundita sau vot celui ce ma ajuta. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca prin obiecte te referi la materii, daca nu, am trecut si caietele de care ai nevoie.
Pe saptamana:
4 ore lb romana:1 caiet studentesc dictando
4 ore matematica 2 caiete studentesti matematica(unul pentru geometrie, celalalt pentru algebra), trusa geometrica
2 ore chimie 1 caiet studentesc de matem
2 ore fizica 1 caiet matematica studentesc
2 ore biologie 1 caiet de biologie
2 ore gografie 1 caiet de gografie
1 ora de sport
2 ore istorie 1 caiet dictando studentesc
1 ora civica un caiet studentesc dictando
2 ore franceza 1 caiet studentesc dictando
4 ore engleza 1 caiet studentesc dictando
1 ora latina 1 caiet studentesc dictando
1 ora dirigentie 1 caiet (mic sau studentesc) dictando
2 ore igiena(ed pentru sanatate)sau optional
o saptamana vei face o ora de muzica si o saptamana o ora de desen :1 caiet de muzica,un bloc de desen,acuarele,pensule vas de apa,paleta
In rest, stilou, creioane etc.

1 răspuns:
| LoveWithoutInhibitions a răspuns:

Buna! Cred ca prin obiecte te referi la materii, daca e asa ti le enumar acum:
1.Lb. Romana
2.Matematica
3.Chimie
4.Fizica
5.Biologie
6.Desen
7.Muzica
8.Sport
9.Geografie
10.Istorie
11.Cultura Civica
12.Ed. Tehnologica
13.Lb. Franceza
14.Lb. Engleza
15.Lb. Latina
16. Dirigentie (logichee hee)
17.Educatie pentru. sanatate (unii fac si asta)
Eu le-am luat din carnetul meu de note astea, sper ca nu am omis nimicoh go on
Sper ca te-am ajutat!