| ada_5279 a întrebat:

Buna
Mi-am facut acest cont pentru a va cere ajutorul
Cea mai buna prietena a mea s-a mutat iar in locul ei s-a mutat un baiat tuturor fetelor li se pare cel mai dragut baiat din cartier dar dintre toate el ma place pe minestraight face
Mie nu imi place deloc de el este foarte bogat si vara trecuta imi facea fel si fel de cadouri
A pus o gramada de lume sa puna o vorba buna pentru el ca sa mi se para dragut dar nu imi place chiar si pe sora mea a pus-o cand am vazut m-am enervat
sora mea nu este ea o persoana din aceea si am banuit ceva
La-m dat cu capul de banca i-am spart capul si a inceput sa ma placa si mai mult
Nu am iesit o saptamana afara iar cand am iesit mi-a dat flori :-&
Desi am un prieten el a zis :"Nu-i nimic Ada te voi astepta!"

Va rog cum sa il fac sa nu ma mai placa am incercat sa il evid prietenul meu a incercat sa ma protejeze dar nu reusim nici un
Va rog chiar am nevoie de ajutorul vostru
Daca vreti va dau si fundita doar ajutati-ma
Mersi mult

5 răspunsuri:
| gabryel a răspuns:

Incearca sa il faci de ras sau sa faci mișto de el pana nu te mai suporta umilește-l fa glume proaste pe seama lui și așa vei scapa de el. Of dragostea asta adolescentina...

| ioana_5009 a răspuns:

Daca il ignori prea mult nu faci decat sa il atragi si mai mult, cel mai bine este sa ii explici ca nu vrei sa fiti impreuna daca e cu adevarat baiat cu minte isi va da seama ca nu are nici o sansa
Daca crezi ca nu simti chiar nimic fi sincera cu el si daca tot va insista sa fie cu tine sau ca te place atunci incearca sa nu iti mai pese de el ca altfel nu o sa scapi prea usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste-i frumos, explica-i ca nu te place ci doar este obsedat de tine. Nu trebuie sa te impacientezi, este o situatie simpla, banala. Oricui se intampla sa fie placut in disperare, dar unii au un tupeu...Totusi, este om. Incearca sa-i vorbesti cat mai subtil, putin deranjant.

| ada_5279 explică:

Vreau sa mai mentionez ca s-a mutat in aceeasi clasa cu mine si a cerut dirigintei sa steie cu mine desi eu stateam cu prietenul straight face

| oli a răspuns:

Cum sa pot sa-i spun unui prieten ca m-am indragostit de el?