| coralin a întrebat:

Mi-am tot cautat un job pe internet si cred ca am gasit cea mai simpla si banoasa metoda. Tot ce trebuie sa faci e sa trimiti cateva e-mailuri pe zi si poti castiga lejer 100 de euro pe saptamana, lucrand doar 2-3 ore pe zi. Cauti un job la domiciliu sau pur si simplu vrei sa iti suplimentezi veniturile? Iti ofer un job pe care poti sa il practici de la calculatorul tau, de acasa, fara prea mare efort. Nu ai nevoie decat de un calculator conectat la Internet si un minim de cunostinte legate de accesarea site-urilor on-line. Pentru informatii suplimentare, trimite un e-mail cu subiectul "INFO" pe adresa ktsoccer18@yahoo.com

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Atat pentru cel ce a postat aici, cat si pentru toti ceilalti: Nu incercati aceasta porcarie. Este vorba despre site-ul http://awsurveys.com/ care cica iti da nu stiu cati dolari pentru fiecare test completat. Dupa ce te inregistrezi primesti cateva teste cat sa faci aproximativ 5 dolari, iar apoi nu ai sa mai primesti nimic niciodata. Tipul asta vrea sa va dea link-ul lui de referal care nu va va ajuta cu nimic, decat pe el.

AVIZ TUTUROR: Este o pacaleala, o INSELATORIE, NU veti primi niciodata niciun ban din partea acestui site sau afiliati ai lor.
Am ani de experienta in internet marketing in spate si stiu despre ce vorbesc.

| DuLcyK a răspuns (pentru Supps):

Este adevarat?

| Supps a răspuns (pentru DuLcyK):

Da, este adevarat. Nu e vina celui ce a scris mai sus, si el a cazut in plasa ca multi altii, printre care si eu (dar asta in trecut), este vina celor ce profita dupa urma noastra.
Un lucru de tinut minte pentru cei ce vor sa faca bani pe internet: Nu exista lucruri cum ar fi bani gratis, sau orice alte obiecte gratuite.
Inainte de a incerca ceva cu un site un program de afiliere, orice, intai cauta pe internet cel putin 10-15 dovezi de plata, daca gasesti mai putine, atunci siteul este clar o pacaleala. Niciodata, dar niciodata nu instalati programe sau alte chestii de la altfel de siteuri, nu participati la concursuri pe Facebook care nu sunt organizate de firme sau brand-uri celebre si care nu sunt anuntate pe siteurile oficiale ale acestor firme. Niciodata nu citit emailurile duplicat sau din folderul Spam pentru ca nu sunt bune de nimic, eu unul le sterg instant.
Succes tuturor ce doresc sa faca bani pe internet, dar tineti minte faptul ca nimic nu este gratuit, decat daca este ilegal sau este o pacaleala.