| De3a_7790 a întrebat:

mie imi place de un baiat putin mai mare decat mine dar nu i-am spus nimanui de asta am idul lui de mss la inceput am vorbit cu el dar dupa aia la scoala mi-a spus ca nu poate sa vorbeasca de fiecare data si de atunci parca nu as mai vrea sa-i dau buzz sau altceva dar imi place mult de el ce sa fac?

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eh, bagă-l în seamă din când în când (hai să spunem că nu zilnic). Şi vorbeşte în continuare cu el, ca şi cu oricine altcineva. Şi dacă nu răspunde, freacă-l la creier până îţi răspunde, măcar să-ţi zică de ce nu vorbeşte cu tine tongue

| ganeaa a răspuns:

Buna nu prea ai ce sa faci daca el nu simnte nimic pentru tine incearca sa nu te mai gandesti la el fi tare daca vezi ca el te ignora lasa-l

| Krpsuu a răspuns:

Buna.
Pai,asa cum le-am sfatuit pe multe alte fete dupa acest site, iti voi spune si tie.In primul rand, daca baiatul e mai mare decat tine este normal sa nu prea vrea sa vorbeasca cu tine pentru ca nu aveti aceeasi varsta si in general baietii de genul acesta nu prea acorda importanta.In l doilea rand,si mie mi-a placut si inca imi place de un baiat mai mare decat mine,chiar daca toata lumea ma sfatuieste sa imi caut unul de varsta mea,nu pot pentru ca in general acesti baieti, mai mari, ne inteleg.Nu cei de varsta noastra, care se gandesc la jocuri video si la filme si la alte prostii.Mi-e, acest baiat mi-a placut de cum l-am cunoscut.Si a fost dragut cu mine de la inceput.In aceea seara se lasase frigul, a fost acasa la el si mi-a adus un hanorac si chestii din astea happy. Dupa aceea nu am mai vorbit cu el.Am vorbit dupa 2-3 luni.Cred thinking Cand am inceput sa vorbesc cu el, nu puteam in fiecare zi sa stam fiecare si sa nu ne vorbim.El era plecat in Germania si vorbeam pe mess si rareori la telefon.Dar chestia e ca in fiecare zi trebuia sa ne vorbim, alftel nu rezistam.Si dupa aceea ne-am combinat si am stat aproape 3 luni impreuna.Ti-am dat acest exemplu deoarece vreau sa observi ca daca iti place un baiat nu trebuie sa sari pe el si sa ii dai atentie.I-ai dat atentie, vezi ca nu ti-a raspuns, foarte bine.Lasa-l in pace. Dupa ceva timp mai cauta-l si intreaba-l ce mai face si gasiti un subiect comun de vorbit. Poate se vor infiripa niste sentimente.Si dupa aceea te descurci tu happy
Sper ca te-am ajutat :*

| 0andreea1 a răspuns:

Lasa-l in pace un timp nu mai intra pe el
dupa o saptamana sau doua intra si gaseste un subiect despre care sa povestiti... dupa aia totul va veni de la sinehee hee

| whiterose_5684 a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ce simti, macar dupa asta o sa stii ce trebuie sa faci.

| FunKesha a răspuns:

Sa iti faci curaj si sa ii spui, uite problema la baieti este ca ei nu iosi dau seama cand o fata il place! Foloseste-te de cineva sau zii prietenei tale sa ii zica ca il placi casa nu mai ai emotii! Sau poate ca are treaba si de aceea nu sta pe mess

| Ðäѵtžä a răspuns:

Lasa-l sa te bage el in seama ca sa puteti vorbi mai mult ca daca ii dai buzz poate sa nu fie la pc si sa rasp altcineva...