| eliiiza05 a întrebat:

Buna. Nu mai pot suporta sa merg la scoala, nu ma pot integra. Nu sunt a9A sau la inceput ba chiar sunt spre terminate dar ma framanta cand vad unii colegi care se inteleg asa bine. Eu cam tot timpul am fost asa, nu neaparat ca stau singura, stau cu o fata si in sptele nostru 2 fete, ele parca mai vorbesc asa si eu cu ele uneori intr-adevar, dar parca nu ma pot integra sau habar nu am dar mai mult le intreb cate o chestie asa de scoala in rest cam stau singura cand ele vorbesc intre ele, pur si simplu nici nu stiu ce sa vorbesc si chiar si daca vorbesc mi se pare ca e degeaba si e aceeasi chestie plus ma simt inexistenta in grup si parca nimeni nu ma observa cand nu sunt bine. Pur si simplu ma simt ca lupul ala singuratic aflat intr o haita de caini pe scurt si mereu imi da o stare de depresie si apatie.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca esti clasa a 11-a sau a 12-a (nu ai spus!) cat mai este?
Probabil este o fire introvertita si desi cauti afectiune de la straini (ceea ce nu este tocmai indicat) nu primesti pentru ca nu oferi in primul rand.
Nu ai de ce sa abandonezi scoala, la facultate treburi pot diferi.
Am avut colegi si la facultate si la liceu, am analizat lucrurile, de obicei colegii de la liceu sunt cu o gandire imatura, la facultate se schimba lucrurile.
Daca tie ti se pare greu cum oare li se par celor care primesc bullying?
Eu zic fie sa te schimbi ca si atitudine iar daca nu poti si tot crezi ca mai mult ceilalti sunt de vina (nu neg pentru ca nu stiu situatia particulara de acolo) mai suporta pana la facultate, vei vedea ca oamenii de acolo sunt usor diferiti, mai maturi!